Davidův mlýn – tip na výlet

Areál Davidův mlýn se nachází v malebném údolí řeky Moravice 25 km od Opavy v krajině příjemné pro oko i pro pobyt, v přírodě, která potěší každého vnímavého návštěvníka.

V přírodním parku Moravice sice nenajdete horské štíty, hluboké a divoké strže, ale jen kopečky, většinou bezejmenné, které zvlňují krajinu a nabízejí možnost překrásných výhledů. K tomu čistý vzduch, čistá voda, staleté stromy, četná hnízdiště ptáků, ticho a klid, který láká k objevným toulkám. Okolí Davidova mlýna je oblastí s bohatou historií těžby břidlice. Nedávno vybudovaná břidličná stezka nazvaná Dědictví břidlice je opravdovou raritou. Krajina břidlice inspiruje a přináší poučení, krajina břidlice láká…

„Trochu jiná dovolená”

Lanové centrum

V lanovém centru Davidův mlýn máme připraveno vyžití pro celou rodinu a na své si přijdou všechny věkové kategorie. Na ty nejodvážnější čeká jedinečný skok volným pádem z dvanáctimetrové věže.

Poté, co zavedete své děti na dětská lana „Vodníkův ráj“ a necháte je tam pod dohledem instruktora bezpečně dovádět, můžete se sami pokusit o zdolání „Mlynářské cesty„, která je určena dospělým návštěvníků či starším dětem v doprovodu rodičů.

Na začátku programu získáte od vyškoleného instruktora několik úvodních informací a na zkušebních překážkách, ještě pevně spojeni se zemí, se naučíte jistit a bezpečně překonávat jednotlivé úseky, které vás čekají. Následně se již směle můžete vydat do korun stromů.Mlynářova cesta za živobytím byla vždy namáhavá a plná nástrah. U nás budete mít možnost tuto cestu vyzkoušet. Je to výzva – výzva překonat strach, možná i sebe sama. Na konci cesty se poslední překážkou svezete na ostrov uprostřed rybníka a pak už si budete jen užívat ten krásný pocit lehce unaveného těla a radosti z neopakovatelných zážitků.

Není ostuda zaváhat či si před některou překážkou odpočinout nebo chvíli váhat. Ostuda je to nezkusit. Nespěchejte, užijte si pohyb mezi stromy, dbejte v každé chvíli na svou bezpečnost a my vám garantujeme silný zážitek, pro který se budete rádi vracet. Počítejte, že vám pobyt v korunách zabere 1 – 1,5 hodiny, a pokud byste toho neměli dost, je tady pro vás připraven unikátní skok.

Lanové centrum - Mlynářův skok

Mlynářův skok je součástí našeho lanového parku, ale můžete ho vyzkoušet i jako samostatnou překážku. Není fyzicky náročná, ale při jejím zdolávání zažijete neuvěřitelný adrenalinový pocit. Je to hlavně překážka mezi vaším tělem a myslí a my musíme překvapivě konstatovat, že tu zatím lépe zvládají ženy a dívky. Kam se poděli všichni silní a stateční mlynáři?

Nachytat ryby si můžete před výpravou do korun stromů, ale na pivo běžte až poté, protože alkohol za volant a do výšek rozhodně nepatří.

Lanový park Davidův mlýn je členem sítě lanových center PROUD. Tato lanová centra používají jen certifikované jisticí pomůcky, jsou vystavěna dle norem EU a také provádějí zaškolení svých instruktorů, kteří vám budou nápomocni radou a v případě potřeby i záchranou. Neboť vězte, že naším prvotním zájmem je nejen adrenalinový zážitek, ale hlavně vaše bezpečnost.

Lanové centrum

PUTTING GOLF MLÝN

První osmnácti jamkové patovací hřiště v České republice s umělou trávou věrně imitující golfové greeny. Určeno je pro úplně každého od dětí po rodiče. Od úplných začátečníků až po profi golfisty, pro které je vhodné jako špičkový trénik na krátkou hru.

Jedinečná zábava

Náš putting golf je vhodný pro celou rodinu, skupinu přátel i pro pořádání firemních turnajů s poskytnutím veškerého zázemí.

Počítejte s hodinou plnou zábavy a vzájemného soutěžení o co nejmenší počet ran k dosažení všech jamek na hřišti. Každá jamka má na scorekartě limit úderů, na které jde zahrát. Pokud dosáhnete stejného počtu za celé hřiště, na který ohodnotil hřiště stavitel pan Císař, tj. 43 úderů jste buď dobrý golfista nebo byste měl(a) uvažovat o tom golf začít hrát.

Dětem můžete na začátku hry přičíst ke každé jamce jeden či dva údery k normě hřiště a tím srovnat „hendikep“ mezi Vámi a malými hráči. Výsledek 61 úderů pro dítě pak bude úplně stejně srovnatelný výsledek jako vašich třeba 43 úderů.

Dospělí mohou mezi sebou hrát na prostý součet úderů a absolutně dosažený výsledek. 10 greenů má dvě jamky a můžete zvolit, kterou chcete, po předchozí domluvě ve skupině s kterou hrajete, a do této zvolené jamky umístit jamkovou tyčku.

Hřiště stavěl a designoval pan Jiří Císař, aktivní golfista s a stavitel mnoha golfových hřišť u nás i ve světě.

Kreativní kurzy v Davidově mlýně

V každém z nás dřímá tvůrčí potenciál. Pokuste se ho v sobě společně s námi objevit!

Davidův mlýn je tím pravým místem, kde vám pomůžeme se aspoň na chvíli stát „umělci“.

Přijeďte se naučit něco nového nebo zdokonalit své dovednosti. Odpočiňte si při tvořivých činnostech, které vás naplní uspokojením z toho, co vaše ruce dokázaly. Udělejte radost sobě i svým blízkým krásným dárkem, který jste vlastnoručně vyrobili.

Kreativní kurzy v Davidově mlýně

Keramická dílna

Namaluj si svůj hrnek, vymodeluj z hlíny vlastní výtvor, nauč se točit na hrnčířském kruhu nebo přijeď prožít víkend v některém z kreativních kurzů!

Keramická dílna se nachází v samostatntém objektu přímo v areálu. Její součástí je místnost se 2 hrnčířskými kruhy oddělená od modelárny (dílny), kde si návštěvníci pomalují výrobek, který již prošel prvním výpalem (a my poté provedeme druhý výpal), nebo si mohou sami cokoli vymodelovat v rámci keramických pobytů, které organizujeme. Dále je keramická dílna vybavena dvěma hrnčířskými pecemi. Všechny pomůcky jsou hostům k dispozici, včetně zástěry.

O víkendech a letních prázdninách je dílna otevřená i v době konání keramických kurzů a  přístupná všem zájemcům, kteří si budou chtít jen „namalovat svůj hrnek“ či modelovat dle vlastní fantazie.

Keramická dílna

Grilšopa a samoobslužný bar

K zábavě, odpočinku i občerstvení. Gril, krb, bar i bylinková zahrádka na jednom místě.

Venkovsky pojatá grilšopa se nachází v klidné zahradní části areálu a je přístupná pouze ubytovaným hostům. Slouží k odpočinku, posezení s přáteli, k různým soukromým či firemním setkáním, ale hlavně ke grilování pstruhů, které si hosté uloví v pstruhovém rybníku. Za poplatek 100 Kč od nás obdržíte košík se vším potřebným k úpravě ryb i masa. Grilovací uhlí, dřevo, podpalovače, kuchyňské potřeby – vše je na místě k dispozici.

Ale nejen to. Pro dochucení vámi připravovaných čerstvých ryb a masa vám doporučujeme využít rozmarýn, šalvěj, naťovou petržel, dobromysl, majoránku, pažitku, libeček aj. z naší bylinkové zahrádky.

Ubytovaným hostům nabízíme také neobvyklou službu – samoobslužný bar U Davida. Jestliže vás přepadne žízeň, nemusíte chodit až do restaurace, ale můžete si vybrat kterýkoli z nabízených nápojů v chladící vitríně přímo v grilšopě. Útrata bude poté načtena na váš účet.

Grilšopa a samoobslužný bar

Piknik v přírodě

Toužíte se vypravit na výlet do přírody a přitom si vychutnat stolování pod širým nebem? Krajina a okolí Davidova mlýna v údolí řeky Moravice je pro to jako stvořená.

Malebná příroda přímo vybízí k procházkám, na řadě míst nabízí úchvatné výhledy na koryto řeky , hladinu blízké přehradní nádrže, rozkvetlé louky a pastviny nebo na nevysoké zaoblené kopce Oderských vrchů.

Stačí jen chtít a vyrazit! O piknikový koš plný dobrot, který je vybaven porcelánovým nádobím, příbory, skleničkami atd. se postaráme my. Pro vaše pohodlí vám na cestu přibalíme i piknikovou deku. Zároveň vám doporučíme vhodná místa k vašemu přírodnímu stolování.

Piknik v přírodě

Kontakt

Davidův mlýn
Staré Těchanovice č. 46
749 01

Tel.: +420 552 308 389
E-mail: recepce@daviduvmlyn.cz

GPS: +49°49’39.32″, +17°40’56.33″ (49.828011; 17.682275)

You may also like...