Hanibal katalog léto 2016

 

Na dobré věci se vyplatí počkat. Přinášíme Vám 88 stránek, které jsou věnovány tomu, čím žijeme a co milujeme. A rozhodně to není jen o produktech. Dvacet stran pojednává o šesti výletech, výstupech, cestách… Je jedno jak to nazvete. Začtěte se. Vezmeme Vás ven. Za slunkem, za větrem, na hory a dál.

BÝT VENKU

Být venku je skvělé, to sami víte. A proto jsme v aktuálním katalogu věnovali cestám ven co nejvíc prostoru. A to nejen fotografiemi, ale také tipy kam vyrazit. Věříme, že se Vám budou líbit, že Vás budou inspirovat a motivovat k tomu, abyste opět zabalili vše potřebné do batohu, zavolali kamarádům a vyrazili společně zase o kousek dál, než jste byli naposledy. Ne nutně geograficky. Každý
zážitek posouvá nás samé, prožitkem se učíme stále něco nového, dost často sami o sobě. Běžte ven, zase se o něco více poznat.

Výstup na Grossglockner (3 798 m), nejvyšší horu Rakouska, sice není úplně jednoduchou záležitostí, ale pokud už máte zkušenosti s lezením venku, chůzí po ledovci a jištěním se, můžete na tento vrcholek směle vyrazit! Podívejte se, jak na to, a to včetně videa z výstupu.
Vyrazit do Rakouska jen kvůli téhle jedné ferratě se asi nevyplatí, ale v okolí Hallstattu jich najdete celou řadu. Sisi klettersteig vedoucí na alpský vrcholek Loser ovšem nad ostatními vyniká svou exponovaností, obtížností a nádhernými výhledy na celý masiv Dachsteinu. Jste-li tedy milovníky zajištěných cest, tuhle byste neměli minout!
Šumavský Národní park už jistě navštívila většina z nás, a to buď na kole, na běžkách, nebo pěšky. Hanibal Vám přináší tip na víkendový výlet do míst, které jste možná ještě nenavštívili. Dva dny v Národním parku Šumava, noc pod širákem nebo pod střechou a výhledy, které si nikdy neomrzí.
Druhá nejvyšší hora Ötztalských Alp a třetí nejvyšší hora v Rakousku? Ano, to je Weisskugel, z italské strany také pojmenovaný Palla Bianca. Nejvyšší bod se tyčí do výšky 3 739 m.n.m. a výstup na něj je nádhernou alpskou túrou se vším, co k ní patří.
Byla to naše povinnost, už od doby, co jsme se o skalní žulové věži jménem Hanibalturm dozvěděli. Leží ve švýcarském Furkapassu, a na ni vedoucí cesta Conquest of Paradise nabídne krásné lezení v obtížnosti 6a+. Co více si může horolezec přát?
Camino de Santiago, Svatojakubská pouť, cesta do Santiago de Compostela. Je jedno, jak to nazvete, je jedno, proč se na ni vydáváte. Je to jedna z nejznámějších poutí, které v Evropě máme, provede Váshorami i planinami. A zcela určitě pro ni platí: „Cesta je cíl.”

KE KATALOGU

Až jej budete držet v ruce, možná Vám bude připadat stejný, nebo přinejmenším hodně podobný těm minulým. Ale záleží právě na tom, jak se na danou věc podíváte. Tou hlavní změnou je papír, na kterém je vytištěný. Nevzdali jsme hledání 100% recyklovaného papíru, který bude šetrný k přírodě a zároveň na něm budou vypadat fotografie skvostně. A myslíme si, že ho máme. Jistě, jde jen o katalog.
O pár desítek stránek s produkty, s příběhy, s inspirací. Ale co když Vám řekneme, že použitím tohoto recyklovaného papíru namísto normálního papíru jsme ušetřili:

472 kg oxidu uhličitého6 059 kWh elektřiny1 970 kg odpadu48 320 litrů vody3 200 kg dřeva

Je to tak. Vždy záleží na úhlu pohledu. A když se dovedete správně dívat, bude Váš život zase o něco bohatší. Jak to vidíme my, se můžete podívat tady.

Krásné léto!

Váš Hanibal Team

You may also like...