Horská zimní turistika a výlety na sněžnicích ve Štýrsku

Stále více lidí chce zažít sníh a hory bez lyží. Perfektní alternativou k lyžování ve Štýrsku jsou zimní pěší stezky a vycházky se sněžnicemi. Nevyžadují totiž žádné náročné vybavení nebo sportovní zdatnost. Musíte jen chodit a to je nekomplikované a ne tak namáhavé.

Horská zimní turistika a výlety na sněžnicích ve Štýrsku

V zimním Štýrsku (Steirmark) můžete skvěle zažít a vychutnat si přírodu mimo sjezdovky a běžecké trasy. Zde je několik příkladů obzvlášť hezkých oblastní s novými zimními pěšími trasami:

Kreischberg

BANNER_outdoor popisTuristika a procházky v nádherné zimní krajině v nadmořské výšce 1800 metrů budou od zimní sezóny 2015/16 možné na dvou značených zimních pěších trasách ve středisku Kreischberg. Obě pěší trasy začínají u horní stanice šestimístné gondolové lanovky v Kreischberg. „Kreischbergský jezerní okruh“ je pohodlná procházka okolo zásobního jezera Kreischberg, která trvá hodinu. „Limbová pěší stezka“ (asi 2 hodiny) vede přes borovicový les ke spodní stanici vleku Rosenkranz. Stejně jako při lyžování nebo snowboardingu i u obou těchto pěších stezek najdete dostatek možností pro malou pauzu s občerstvením.

INFO: Kreischberg

Planneralm

Planneralm nabízí hezkou síť slunečných zimních pěších stezek, které ohromují ještě hezčími výhledy. Mnoho chat a restaurací poté vybízí k zastavení. Romantické zimní pěší stezky vedou podél cvičného vleku a běžecké trasy na vzdálenosti přes 5 km strhující zimní krajinou Nízkých Taur.

INFO: Planneralm

Tauplitz

BANNER_snowboards popisObě výškové zimní pěší trasy na Tauplitz jsou ideální k odpočinku a relaxaci. Na prvním okruhu vyjedete osmimístnou gondolovou lanovkou na horu a pak půjdete přes vrchol Lawinenstein (1965 m) k chatě Kriemandlhütte a zpět s 360° panoramatickým výhledem na Dachstein, Grimming a Totes Gebirge na 2,5 km dlouhé stezce. Druhá trasa začíná po výjezdu čtyřmístnou sedačkovou lanovkou Tauplitz na 1650 m nadmořské výšky, kde na Vás čeká nádherný 5 km dlouhý okruh na náhorní plošině v idylické horské vesnici s mnoha možnostmi občerstvení v útulných chatách a hostincích.

INFO: Tauplitz a Tauplitzalm

Hochwurzen a Galsterbergalm

Pro všechny milovníky zimy, kteří chtějí do hor bez lyží, nabízí zimní turistická karta regionu Schladming-Dachstein skvělou alternativu. Cenově výhodná karta pro pěší platí na horách
Planai, Hochwurzen, Dachstein, Galsterberg, Reiteralm a Hauser Kaibling a zahrnuje jízdy mnoha horskými drahami a autobusy.

INFO: Planai

logo popis

Autor: Lucie Očenášková, Kuba Turek

Zdroj: Horydoly.cz – RSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Horydoly.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

 

You may also like...