Kolem Besedických skal

Středně náročný výlet (červený stupeň obtížnosti) po okolí Besedických skal.

Upozornění: Besedické skalní město není pro hendikepované osoby ani kočárky přístupné.

Trasa ale nabízí krásné výhledy na vrch Kozákov, Klokočské skály a na údolí řeky Jizery.

Délka výletu: 6 km
Obtížnost trasy pro mechanický vozík: středně náročná
Obtížnost trasy pro elektrický vozík: lehká
Vhodnost trasy pro kočárek: ANO
Vhodnost trasy pro seniory: ANO

Itinerář:

Besedice – Michovka (1,5 km) – Zbirohy (3 km) – a zpět Besedice (6 km).
DSCF8828 DSCF8830

Popis trasy:
Výlet začíná na Besedickém parkovišti s kamenitým povrchem.  Z parkoviště se dejte vlevo po asfaltové silnici směrem na Michovku. Sledujte značení červené cyklotrasy č. 4006. Po 300 m mírně klesáte z kopce o délce 0,5 km, pak následuje rovina. Poté klesáte mírným kopcem až na křižovatku v Michovce, kde se dáte vpravo směrem na Zbirohy. Značení je stále červená cyklo. Následuje rovinka dlouhá 700 m. Následuje mírné klesání, po kterém přijde středně prudký výjezd a za ním rovina. Pak klesáte ještě 200 m až k věži vysílače, odkud se vrátíte po stejné cestě zpět.

 

Zajímavosti na trase a v jejím okolí:


Besedické skalní město
Skály, ve kterých lze nalézt skalní bludiště Kalich a Chléviště. V seskupení skal U Kalicha uprostřed pěti skalních roklí se skrývá oltář s vytesaným kalichem a letopočtem 1634.

Kozákov
Nejvyšší hora Českého ráje (744 m n. m). Na vrcholu byla v roce 1932 postavena Riegrova turistická chata a v roce 1995 zpřístupněna rozhledna.

Zřícenina hradu Zbirohy
Hrad Zbirohy stával vysoko nad Jizerou u vsi Rakousy, kde řeka vytváří veliký zákrut. Z původního hradu se dochovaly obytné místnosti pod severní zdí ve vnitřním hradu, sklepení a základy obranné věže.

Řeka Jizera
Řeka Jizera je největším pravostranným přítokem Labe. Pramení na severu Čech u polských hranic a do Labe se vlévá u Lázní Toušeň, cca 10 km od Prahy. Koridorem řeky prochází cyklotrasa Greenway Jizera (cyklotrasa č. 17), propojující Jizerské hory, západní Krkonoše, Český ráj a Polabí s Prahou.

 Příloha

Zdroj: Cesky-raj.info, Ceskyrajbezbarier.cz – RSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Cesky-raj.info.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...