Květnový Valašský Hrb je ze dvou třetin vyprodán

Horský závodu Valašský Hrb, který se letos koná 28. května, upozorňuje dosud nepřihlášené zájemce o start, aby neváhali. Dva měsíce před jeho dalším ročníkem je přihlášeno už přes 500 závodníků a klání s kapacitou 700 závodníků je tak už ze dvou třetin vyprodané.

 

Loni pořadatelé přesunuli své stanoviště k hotelu Čarták, který stojí přímo pod vrcholem Soláně. Tato změna se osvědčila. Nabídla závodníkům lepší a širší zázemí, pořadatelům pak umožnila navýšit kapacitu startovního pole. Proto i letos proběhne závod z tohoto místa.

Květnový Valašský Hrb je ze dvou třetin vyprodán
foto: Valašský Hrb

Stejně jako v uplynulém ročníku nabízí Valašský Hrb hned čtyři tratě, a to 10, 20, 30 a 50 km. Součástí je již tradičně na 30km trati Akademické mistrovství ČR, kde se očekává souboj běžecké špičky mezi vysokoškolskými studenty.

 

Živo bude ale také na ostatních tratích. S velkým očekáváním bude probíhat zejména bitva na královské 50km trati, které doposud neochvějně vládne brněnský běžec Aleš Palko. Ten s přehledem zvítězil ve všech uplynulých ročnících a i letos bude určitě bojovat o metu nejvyšší. Tvrdou bitvu mohou očekávat také všichni účastníci 30km trati. Loni byl tento úsek královsky obsazený, i letos se dá očekávat v této kategorii velmi těžká konkurence. Na startu by se měli mimo jiné potkat opět Lichý s Trtkem, kteří si loni rozdělili první dvě místa. Na nejkratší trati budou zraky směrovat především k Jakubovi Gajduškovi, který si z Valašského Hrbu v minulosti odvezl už dvě vítězství a jedno třetí místo.

Závod ovšem necílí pouze na samotné běžce. Loni upoutal sérii přednášek, které hodlá opakovat i letos, pravidlem je pak pestrý doprovodný program pro děti, pro které bude letos připraveno největší pískoviště v ČR, spousta hraček včetně oblíbené dětské ikony tohoto závodu, klauna Pepina.

Myšlenka, Odvaha a Radost. Tato tři motta provázala první tři ročníky. Na ten letošní zvou pořadatelé pod heslem „Společně“. „Je to jakési poděkování všem, kteří se na tomto závodě podílejí. Těm v zázemí, i těm, co na tuto akci pravidelně jezdí. Společně se nám podařilo udělat z Valašského Hrbu respektovaný a renomovaný závod,“ uvádí Jakub Zámečník, ředitel závodu.

Autor: David Vidomus

Zdroj: Behej.comRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Behej.com.

Obsah článku není nikterak modifikován.

 

You may also like...