Martin Valenta zvítězil v netradičních závodech freedivingu

V sobotu 28. listopadu 2015 se konal v Aquapalace Praha 1. ročník netradičních závodů v potápění na nádech APNEAMAN STATIC CHALLENGE V AQUAPALACE PRAHA. Závodilo v disciplíně statická apnoe, pro kterou organizátoři připravili velmi netradiční pravidla.

Martin Valenta zvítězil v netradičních závodech freedivingu

Závod APNEAMAN STATIC CHALLENGE V AQUAPALACE PRAHA je jedinečná akce, která se v České republice konala poprvé, druhý ročník je plánován na 12. listopadu 2016. Prvního ročníku závodů se zúčastnila špička českých a slovenských atletů, nechyběla ani mistryně světa CMAS Gabriela Grézlová, která je držitelkou světového rekordu ve statické apnoi 8:33 minut. Účastnil se také Martin Valenta držitel národního rekordu 8:11 minut. Návštěvníci mohli celou akci sledovat online na obrazovkách v areálu Aquapalace Praha, a ti co nedorazili na místo konání, také online na webu Adrex.com. Vítězství si v mužích odnesl Martin Valenta a v ženách Barbora Ivanská, oba z klubu Apneaman.

Výsledky – Muži :

  1. místo Martin Valenta 5:39 minut
  2. místo Martin Zajac 4:44 minut
  3. místo Michal Rišian 4:05 minut

Výsledky – Ženy :

  1. místo Barbora Ivanská 3:17 minut
  2. místo Kateřina Šuranská 2:57 minut
  3. místo Jana Balounová 2:50 minut

Celou akci pořádal pražský klub nádechového potápění APNEAMAN.CZ ve spolupráci s Aquapalace Praha pod záštitou freedivingové asociace AIDA.

Autor: David Matuska
Původní text: Pavlína Procházková
Zdroj: Adrex.comRSS channel – článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Adrex.com.Obsah článku není nikterak modifikován.

 

You may also like...