Městské cyklooblečení zažívá boom

S rozvojem cyklistiky ve městech se rozšiřuje i nabídka speciální cyklistického oblečení pro dojíždění do zaměstnání či za studiem. Výsledkem jsou pěkné a zároveň funkční věci…

Vybavení pro cyklisty se dlouhou dělilo na dvě hlavní kategorie: upnuté oblečení pro závodní cyklistiku a volnější dresy pro pohodové vyjížďky na horském kole. S rozvojem městské cyklistiky ale i v této oblasti přichází svěží vítr. Ukázal to i veletrh Eurobike, kde byla představena celá řada zajímavých kolekcí a například bunda japonské značky PEdALED získala zlatou cenu v soutěži Eurobike Awards.

„Ve velkých městech jsou čím dál častější městská kola a e-biky, které hrají čím dál významnější roli a jejich podíl v městské dopravě roste,“ říká výkonný ředitel společnosti Triple2 Sportswear Matthias Dreuw. Ta na Eurobiku představila svou kolekci oblečení pro městské cyklisty včetně oblečení řady „Eco Bike Wear“, jež vyrábí s využitím organických a recyklovaných materiálů. A tato slova potvrzuje také Hannu Haslach z firmy Gore Bike Wear: “Cyklistika už není jen volnočasová aktivita, ale má velký význam v dennodenním dojíždění lidí. A to i díky rostoucí síti cyklostezek jak ve městech, tak mezi nimi“.

Pořadatelé veletrhu Eurobike se snažili na tento trend v cyklistice poukázat také zaměřením Eurobike Fashion Show, která ve Friedrichshafenu některé modely ukázala. K vidění byly jak sportovní, tak i inovativní a nebo až extravagantní kousky. Firmy, které se výrobou oblečení pro cyklisty zabývají, významně rozšiřují svou nabídku, oblečení nabízejí v různých typech střihů i širokém spektru velikostí až po 6XL, čímž chtějí oslovit i potenciální zákazníky z kategorie dosud cyklistikou nepolíbených lidí.

Výrazně větší výběr mají už i cyklistky. Zpravidla jim totiž na vzhledu záleží o něco více a tak je pochopitelné, že právě na zástupkně něžného pohlaví se výrobci oblečení zaměřují čím dál více a důrazněji. Například německá značka Gonso na Eurobiku představila speciální cyklistické kalhoty pro těhotné ženy. Řadu cyklistických kalhot pro ženy rožšířila také skotská Endura.

A jak jsme již informovali v článku Friedrichshafen dekoroval vítěze Eurobike Award 2012, jedním z pouze osmi výrobků, které získaly za inovativní, ergonomické a funkční řešení zlaté ocenění Eurobike Award je cyklistická bunda do městského prostředí od japonského výrobce PEdALED. Ta představila na veletrhu svou voděodolnou, prodyšnou a designově velmi povedenou bundu se speciálně tvarovanými rukávy pro cyklisty, kapsou pro smartphone či mp3 přehrávač, otvory pro vedení kabelů sluchátek a dvěmi kapsami na zádech s reflexními značkami. Ramena jsou vyztužená, aby se bunda neodírala o batoh nebo tašku přes rameno a samozřejmostí je nastavitelná kapuce.

Zdroj: Kolo.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Kolo.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...