OLOMOUC RUN-UP 2015

V pátek 25/09/2015 pořadame Olomouc Run-Up 2015. Netradiční běh do schodů pro všechny sportovně i nesportovně zaměřené. Přijďte podpořit zajímavou akci se zajímavým doprovodným programem.

How did it start
Historie se začíná psát v září roku 2007 v Olomouci, kdy agentura ChrisFromParis organizuje první závodRun-Up (běh do schodů) hned v několika městech. Cíl je jednoduchý: vystoupat co nejrychleji do nejvyššího parta vybraných věží.

Tento druh závodu je organizován všude na světě: od Berlína, Vídně, přes Taipei až po Sydney, Chicago nebo Singapour. Tím nejznámějším je bezesporu závod, který se koná kažodoročně v únoru v newyorském Empire State Building.

Letos se Olomouc Run-Up 2015 bude konat v pátek 25. září. Běžci budou muset vyběhnout do budovy RCO.

What is our goal?
Cílem projektu je zorganizovat další ročník netradičního závodu v běhu do schodů Olomouc Run-Up 2015, který se uskuteční v nejvyšší věži Olomouckého kraje – věž RCO. Závod Run-Up je sportovní a také kulturní akcí. Celé odpoledne bude doprovázeno hudebními a tanečními vystoupeními. Snahou je připravit hezký den pro všechny návštěvníky, kteří se přijdou na závod podívat. U stánků našich partnerů bude možné soutěžit, vyhrávat dárky, pobavit se či ochutnat dobré jídlo a pití. Předpokládaná účast je kolem 400 závodníků a 250 dětí z Olomouci a okolí, ale i z jiných regionů a ze zahraničí. Večer bude zakončen velkým koncertem známé skupiny, u kterého předpokládáme, že jej bude sledovat kolem 5.000 diváků.

Details
Olomouc Run-Up 2015 je neuvěřitelný závod, ve kterém musí běžci co nejrychleji zdolat nejvyšší věže Olomoucky region: RCO. Vyhrává jen ten, kdo posledního patra dosáhne v nejlepším čase. Celý závod má dvě části: V první vybíhají do schodů všichni závodníci po jedno až dvoukilometrovém rozběhu. Ve druhé se 20 nejlepších kvalifikuje do finále, ze kterého vzejde vítěz. Run-Up to je také zábava pro diváky…. koncerty, soutěže, taneční a akrobatická vystoupení…. Svým významem, pozvanými osobnostmi a přepokládaným množstvím soutěžících projekt přesahuje nejen obvod města Olomouci, ale i celého Olomouckého kraje, neboť se předpokládá účast 400 závodníků nejen z celé republiky, ale také ostatních zemí Evropy. Z tohoto pohledu je dobré dále zdůraznit, že propagace závodu bude uskutečněna prostřednictvím televize, internetu, a to na speciálních Run-Up stránkách (www.run-up.cz), kde jsou vedeny všechny významné světové akce, a ostatním mediálním partnerům.

V den závodu začnou účastníci s úderem 15:30 hodiny každou minutu vybíhat směrem k náměstí před věží na rozběh, aby se poté mezi sebou utkali v hlavní disciplíně celého závodu, tedy v běhu do schodů. V letošním roce se organizují dva závody: Závod Elite až na vrchol věže (18. patra) a závod Open do 10. patra. „To umožní sportovcům si Run-Up zkusit a pokořit tuto výzvu. Samozřejmě že ceny budou méně atraktivní, ale každý běžec je vzhledem k tašce závodu, kterou dostane, odměněn a nejlepší muž a nejlepší žena vyhrají hodnotné ceny“,oznamuje Chris Delattre, organizátor závodu. Pokud jde o Elite Run-Up, 30 nejlepších časů (22 mužských a 8 ženských) bude kvalifikováno do finále, které se uskuteční ještě v tentýž podvečer.

Mezitím budou probíhat závody dětí a mládeže, atrakce pro veřejnost, …

… and still something more
Vítěz Olomouc Run-Up 2015 dostane vyhraje atraktivní ceny, … Pro ostatní budou připraveny další ceny v hodnotě stovek tisíc korun: zájezd, trička, hodinky a další. Každý závodník obdrží od organizátorů tašku obsahující nápoj, závodní číslo, čip a mnoho dárků od našich partnerů.

Závod Elite Run-Up 2013 se bude sestávat ze 7 různých kategorií: nejlepší žena, nejlepší muž, nejlepší družstvo (4 členné), nejlepší junior a juniorka (do 21 let) a nejlepší senior či seniorka (nad 40 let). Bude také zorganizován závod pro děti, mládež a studenty, stejně jako závod pro nejlepší firmy. Závod Open Run-Up 2013 se bude sestávat ze 2 různých kategorií: nejlepší žena a nejlepší.

(Zdroj: www.hithit.com)

You may also like...