Po Růžovém hřebeni podél kaňonu Labe

Autobusem č. 423 z Děčína dojedeme do obce Labská Stráň na okraji bynovecké plošiny. Z Labské Stráně se vydáme 1 km po červené značce na vyhlídkovou plošinu Belvedér, vybudovanou počátkem 18. století. Z Belvedéru, který sloužil v minulosti k hudebním produkcím, se skýtá nádherný pohled na skalní masivy na obou březích Labe a na starobylou obec Dolní Žleb. Je zde možnost občerstvení v hotelu Belveder s restaurací.

Z Belvederu se vydáme po červené značce tzv. Knížecí cestou, která dříve sloužila jako cesta pro kočáry, spojující přímou čarou Belveder s loveckým zámečkem Clary-Aldringenů v Bynovci. Dále jdeme borovými lesy stále po červené značce až k odbočce na Růžovou vyhlídku na Růžovém hřebeni, odkud se otevírá nádherný pohled na panorama kaňonu Labe v pozadí se stolovými horami Děčínský Sněžník a Grosser Zschirnstein. Pokračujeme dále po Růžovém hřebeni a čeká nás ještě jedna obdobná vyhlídka do Labského kaňonu  a v závěru mírný výstup na Kvádrberg (Stoličnou horu) s historickými altány a s výhledem na Děčín a České středohoří. Z Kvádrberku sestoupíme přímo do Děčína k zastávce městských autobusů u nemocnice na horním okraji Děčína.

Varianta pro vozíčkáře a kočárky:

Růžová vyhlídka

Obtížnost: těžká

Délka: 4 km (tam i zpět)

Vhodné pro: vozík

Nastoupaných metrů: 66 m

Povrch: lesní ušlapaná pěšina, místy písčitá a kamenitá cesta s kořeny.K Růžové vyhlídce se dostanete z obce Bynovec u Děčína, kde se dá autem zajet až

k objektu pily. Odtud vede značená turistická červená trasa. Cesta vedoucí lesní pěšinou je poměrně náročná, je třeba počítat s kameny, kořeny i písčitými úseky, kde se mohou bořit kola. Cesta ale není příliš dlouhá a s doprovodem se dá bez větších obtíží zvládnout. Odměnou je krásný a netradiční výhled na Děčín, stolovou horu Děčínský Sněžník a samotné Labské údolí.

Příběh Jeptišky a Mnicha

Obec Dolní Žleb je poslední obcí na levém břehu Labe u hranic se Saskem, obklopená skalními masivy. Nad obcí se naproti sobě tyčí dvě výrazné skály – na levém břehu skála zvaná Jeptiška, na protějším břehu skála Mnich.

Kdysi to bývali milenci, kteří měli za úkol hlídat dva posvátné ohně hořící na skalách na obou březích Labe. Tyto ohně však neuhlídali a proto na místě zkameněli, navždy od sebe odděleni kaňonem řeky Labe.

decin-kvadrberk

17d

pro-vozickare_1

????????????????????????????????????

 

Kategorie trasy:

  • Na vozíku
  • Pěšky

Obtížnost:

  • Pro začínající turisty

Nejvyšší nadmořská výška:

433 m. n. m.

Nejnižší nadmořská výška:

207 m. n. m.

Součet převýšení:

371 m

Délka trasy:

12.9 km

Čas potřebný na projití:

4 h

Typ trasy:

  • S příběhem

 

Zdroj:  ceskesvycarsko.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce ceskesvycarsko.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...