Pozvánky na sportovní víkend napříč ČR

Na tento víkend jsme pro vás vybrali 7 sportovních akcí, kterých se sami můžete zúčastnit. Věříme, že si užijete víkend na sněhu – s úsměvem a skvělými sportovními zážitky.

1. Sněžné brusle Sled Dogs ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou

V sobotu  20.2.2016 máte možnost zdarma si zapůjčit sněžné brusle Sled Dogs.
Od 8:30 do 14:00 bude mít možnost navštívit stánek HOPsej.cz a na pár jízd ZDARMA vyměnit své lyže za Sled Dogs.

Skiareál Horní Domky/Studenov

Horní Rokytnice 197 – 512 44  – Rokytnice nad Jizerou
Tel.: +420 728 179 490
Tel.: +420 728 179 490
WWW: cz.sleddogs.com
WWW: www.hopsej.cz
GPS: 50,728970 15,451462
Kde se dá jezdit?

Sled Dogs si díky kovovým hranám poradí s ledovými plotnami, ovšem nezastaví je ani odpolední rozježděná sjezdovka. Na Sled Dogs se skvěle vyřádíte i na mírném kopci, kde byste se jinak na klasických lyžích po hodině začali nudit.

Komu jsou určeny?
Sněžné brusle si oblíbí bruslaři, hokejisti, fandové Red Bull Crashed Ice, ale i lyžaři, kteří hledají změnu. Budete překvapeni, jak snadno se tihle „pejsci“ zkrotí…

2. Zimní sportovní hry 2016 v Javorníku na Šumavě

V sobotu 20.2. 2016 se ve ski areálu Javorník na Šumavě uskuteční Zimní sportovní hry. Akci pořádá Tělovýchovný spolek Javorník a je určena pro širokou sportovní veřejnost.

Věkové kategorie:

I. Přípravka /do 6 let
II. Mladší žáci /7 – 10 let
III. Starší žáci /11 -13 let
IV. Junioři a dospělí /14 let a více

Imagekkk26

Kategorie a vybavení:
Soutěž je zvlášť pro dívky/ženy a chlapce/muže. Závodníci mohou používat jak lyže, tak snowboard

Disciplína:
Slalom, dvě kola (počítá se jedno s lepším časem)

Speciální disciplína:
2. ročník závodu tzv. snowbiků SNOWXRACE 2016 na trase Javorník – Kašperk – Sušice
Podmínkou pro účast v závodě je speciální typ kol – tzv. fat nebo plus-size bike a ochranná helma.
Kompletní informace včetně registrací naleznete na webových stránkách závodu.

Přihlášky:
Podat osobně u provozovatelů vleků p. Vintrovi nebo p. Sládkovi do 17. 2. 2016 do 16.00 hod.
Poslat emailem (info@tj-javornik.cz) do 17. 2. 2016 do 16.00 hod.
Podání osobně zároveň při prezentaci

 

3. Zimní vycházka Nordic Walking Brdy

Přijďte se s námi projít brdskou krajinou a vycházku zakončit bohatou tombolou. Start je od Restaurace U Káji Maříka, cíl tamtéž.

 

Více na webu: nordicwalkingtour.cz

 

4. Karlův běh 2016 na Božím Daru

Karlův běh, lyžařský závod pojmenovaný po Otci vlasti, je druhým nejstarším závodem jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách. Letošní ročník má číslo 45 a koná se 20. – 21. 2. 2016. Kromě tradičních závodů na 22 a 42 km nebudou chybět sobotní dětské závody a cyklistické závody na fatbikách.
S nápadem uspořádat v okolí Božího Daru dálkový lyžařský běh, který měl být obdobou švédského „Vasáku“, přišli na konci 60. let místní fandové běžeckého lyžování – Jan Praveček starší a Jiří Čáslavský. V uvolněné společenské atmosféře se jim podařilo prosadit nepolitické pojmenování po nejslavnějším českém panovníkovi. Ten je také v logu závodu, přestože v prvních ročnících byl symbolem závodu sněhulák na lyžích s královskou korunou.

KB-2015-start1.php

20.2.2016 Karlův běh – Memoriál Jana Pravečka – Závod Ligy dálkových běhů
21.2.2016 Karlův běh – Memoriál Jiřího Čáslavského – Závod Ligy dálkových běhů

I letos je Karlův běh součástí seriálu závodů Stopa pro život, která sdružuje čtyři velmi populární běžecké lyžařské závody na území České republiky. Mimo Karlova běhu to dále jsou Jilemnická 50, Šumavský skimaraton a Krkonošská 70.

Účastníci závodu se již tradičně mohou těšit na nadstandardní zázemí – nebude chybět vyhřívaná převlékací místnost zvlášť pro muže a ženy, úschovna oblečení a lyží, bezplatný základní mazací servis, na trati závodu bohatě zásobené občerstvovací stanice s výživovými doplňky a nápoji od firmy Nutrend, v cíli závodu velkokapacitní stany s jídelnou, barem a kavárnou.

5. Jesenický maraton JeLyMan

Běžkařský maraton okolím horského hotelu Paprsek na pomezí Kralického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Trasy 40 km klasicky, 20 km klasicky, 20 km volně a dětské závody.
Imagettr29
Seriál SkiTour uzavírá závod na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. JeLyMan je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás od roku 2014.
Zakončete zimu 40 km či 20 km během na lyžích z Velkého Vrbna a zpět. Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny.

SK Severka Šumperk

Janáčkova 1949/39  – 787 01 – Šumperk
Tel.: +420 603 545 642
Email: jelyman@ssu.cz

6. MTB Chinese Downhill Špindlerův Mlýn

Chinese downhill je šílený zimní downhillový závod na horských kolech, který nepořádá nikdo jiný než legendární český biker Michal Maroši. Stejně jako loni se ve Špindlu sejdou desítky bikerů, kteří to pošlou na plno po sjezdovce dolů. Vyhrává ten, kterému nefungují brzdy.

Od loňské sezóny se po sjezdovkách ve Špindlu nejezdí jen na lyžích či snowboardech, ale můžete zde vidět i desítky neohrožených bikerů řítících se po sjezdovce.

Po ukončení provozu se otevře sjezdovka cyklistům a Chinese downhill se opět stává nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky. Následuje afterparty v Restauraci Sv. Petr.

RedBull.com & Skiareál Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn 281
Skiareál Špindlerův Mlýn
543 51 Špindlerův Mlýn
Email: chinesedownhill@email.cz, Email: skiareal@skiareal.cz

 

7. LYŽNÍCI 2016 – XXI. ročník tradiční sportovní akce plné recese

Lyžníci – klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení – lyžařský vlek Filip !!!
Úspěšní závodníci, kteří při vyhlašování výsledků vystoupají na stupně vítězů, se mohou těšit na již tradiční cenu – rumový mok v různě velkém balení. Akce začíná od 12.00 hodin na lyžařském vleku Filip ve Smržovce (závodníci od 12 do 12.30 hodin prezentace).
lyznici
Disciplíny:
1. Paraslalom
2. Sjezd na dojezd
3. Hup-skok-let
Vzhledem k možné změně povětrnostních podmínek v posledních dnech prosíme, abyste pravidelně sledovali webové stránky města Smržovky, kde v případě jakékoliv změny naleznete aktualizované zprávy. Stále však věříme, že nám sv. Petr zachová svoji přízeň a tradiční závody se budou moci odehrát na tradičním místě v tradičním pojetí.
 Od 17 hodin v sále Parkhotelu pak proběhne slavnostní vyhlášení výsledků a taneční veselice při vystoupení krkonošské skupiny Naboso.

You may also like...