Představujeme: High Point Protector 3.0

Máme vždycky velikou radost, když můžeme představit nějakou novinku v podstatě jako první! O to větší radost je, když jsme se aktivně podíleli na jejím testování! Mrkněte se, jak bude vypadat třetí generace nepromokavé bundy High Point Protector 3.0! A když vás zaujme, můžete si ji nezávazně předobjednat!

Protector 3.0 jsme testovali zkraje loňského roku. Ano, je to už delší doba, ale i ta budiž důkazem, že vývoj třetí generace oblíbené univerzální membránové bundy nebrali v High Pointu na lehkou váhu.

Co říká výrobce:

Technická, nepromokavá, třívrstvá membránová bunda s výjimečnými parametry prodyšnosti a nepromokavosti. Bunda protector 3.0 je vyrobena z nejmodernějšího laminátu BLOCVENT Pro z Japonska. Materiál je lehký, poddajný a strečový, přitom dostatečně odolný. Bunda má vylepšený střih, je tedy vhodná obvzláště na sporty pohybově nároční a ve stížených povětrnostních podmínkách, například, horolezectví, skialpinismus, VHT a podobně.

Zarezervujte si nezávazně High Point Protector 3.0 v předstihu na tomto odkazu. Očekáváná dostupnost: polovina března 2016.

Jak jsme testovali?

Komplet bundy a kalhot Protector 3.0 jsme měli k dispozici téměř 4 měsíce. Společně s námi absolvoval několik akcí na skialpech v Česku i zahraničí, nějaké to lezení či lezení ledů. Testovaná varianta byla ve velikosti M a barvě Red.

Zpracování a střih

High Point šije svou produkci v Sušici, tedy v doma v Česku. Podle toho i vypadá zpracování produktů. Prověřený materiál, šití špičkovými nitěmi Gütermann, podlepení tenkou páskou a použití voděodolného kostěného zipu

YKK
posouvá protectora do kategorie vskutku špičkových bund. Střih se oproti druhé generaci příliš nezměnil, ale k drobným změnám přesto došlo. I díky nim nám přišlo, že bunda sedí opravdu dobře, předtvarované rukávy se příliš nevyhrnovaly.

Dvě změny jsou zásadnějšího charakteru – kapuce je ještě lépe zpracovaná a tak je její použití s přilbou v podstatě bezproblémové. Druhou změnou je přepracované zakončení rukávů, které
se jednoduše ovládá i v silných rukavicích.

Odolnost a funkčnost

Co se týká dlouhodobější odolnosti, nemůžeme úplně hodnotit. Ale jelikož předchozí modely vykazovaly odolnost velmi dobrou, očekáváme ji i tady. Co se prodyšnosti týká, i u třetí generace High Point Protector platí, že materiál funguje bezvadně a patří k tomu nejprodyšnějšímu, co jsme zatím vyzkoušeli, s ohledem na to, že je bunda i opravdu na 100% nepromokavá. Za nás tedy plný počet hvězdiček.

I kalhoty High Point Protector 3.0 se osvědčily, hlavně díky strečovosti materiálu jsou i na náročnější aktivity opravdu pohodlné. Nejsou sice celopropínací, ale zip po straně končí asi 2cm pod pasem, tedy obléci je s botami na nohou nebude problém. Zesílení kolem kotníků je klasika a funguje dobře.

Závěr

Za Hanibal Team rozhodně doporučujeme celý komplet. Pokud hledáte spolehlivou, dobře prodyšnou bundu s rozumným střihem, měl by nový High Point Protector 3.0 být ve vašem hledáčku. A pokud byste jej chtěli doplnit kalhotamy, Protector pants 3.0 jsou logickou volbou.

Foto: www.vojtechzil­ka.cz

 

Zdroj: Hanibal.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Hanibal.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...