Rozhovor s Ninem Schurterem: „Mental Power is King“

Somerset West, Jižní Afrika  Nino Schurter, tým SCOTT-Odlo MTB Racing a jeho jihoafrický parťák Phil Buys skvěle zakončili ABSA Cape Epic a postarali se o ohromující finále nejtěžšího závodu MTB na světě. Mistr světa Nino, se svým kolegou Philem doprovázeli do cíle další z dvojice pod značkou SCOTT, jihoafrické jezdce Matthyse Beukese a Gerta Heynse z týmu SCOTT Factory Racing. Tato čtveřice se postarala o velkolepou podívanou v poslední etapě závodu, kterému můžeme bez nadsázky přezdívat „Tour de France“ v horských kolech. Vítězství poslední etapy bral tým SCOTT Factory Racing doprovázen týmem SCOTT-Odlo MTB Racing.

ace14-stage07-nm-9465a4804c680187

Nino Schurter a Phil Buys skončili na jedenáctém ročníku Cape Epic na celkovém pátém místě, jejich kolegové Matthys Beukes a Gert Heyns po dvou vítězných etapách a dvou druhých místech dokončili závod celkově šestí. Vítězství v závodě vybojovali Kristián Hynek s německým kolegou Robertem Mennenem. Od 23. března do 30. března absolvovalo 600 týmů 718 kilometrů a 14 850 metrů pěšího stoupání s koly.ace14-st7-gp-3016299a277

Přinášíme vám rozhovor s Ninem Schurterem o jeho zážitcích a zkušenostech během tohoto neuvěřitelného týdne.

ace14-st2-gp-119575e7410

Máš za sebou týden na Cape Epic, jaká zkušenost byla pro tebe nejlepší?

Jednoznačně naše vítězství v poslední etapě, které bylo plné obrovského množství emocí. Doprovázet a pohánět dopředu skvělé kluky na “Champs Elysée v horské cyklistice” byl silný moment a životní zkušenost. Celý ten týden byl doslova epicky dobrodružný a davy diváků v cíli byly neuvěřitelné. Nejlepší zkušeností je fakt, že člověk není nikdy dost zkušený pro MTB závody. Nikdy se nevzdávejte a věřte v sebe! Dokonalým příkladem toho je náš úspěch.

Které momenty během závodu byly pro tebe nejvíce klíčové?

Bylo jich několik, ale především dlouhý sjezd během třetí etapy, kde jsme mohli posílit naši vedoucí pozici před další dvojicí. A to jsme udělali, věděli jsme, že naše technické schopnosti jsou lepší než ty našich soupeřů. Phil má skvělou techniku jízdy a využíval všech mezer znovu a znovu.

Kompletní rozhovor s Ninem najdete ZDE.

Kolo vítězů: SCOTT Spark 700 RC

Spark 700 RC vyhrál letos tři etapy Cape Epic a je nejúspěšnějším kolem celého závodu, ano na 27,5 palcových kolech a se 120 mm zdvihem. Podrobnosti a technologie modelů Spark najdete ZDE.