Selkirk – Buck survival knife…

Po dlouhé době továrně vyrobený nůž, který mě padl do oka….

Jsem dost konzervativní uživatel a sběratel a “zkoušeč” nožů, kde na prvním místě stojí nože, vyráběné našimi – českými a slovenskými nožíři, jak profesionály, tak kluky, kteří vyrábí pěkné kudly jen tak, protože je to baví. Přiznám se, že tovární nože beru s rezervou, zvláště americké s doživotní zárukou a závratnou cenou z naprosto tuctových materiálů a z naprosto tuctovým vzhledem…003

O to více mě přímo učaroval nůž americké firmy Buck, firmy světově proslulé s dlouhou tradicí. Měl jsem od nich pár zavíráků a za ty peníze to zase až tak moc veliká sláva nebyla. Na spoustu let jsem tuto firmu pustil ze zřetele. Letos jsem párkrát na zahraničních stránkách a videích narazil na novinku tohoto roku – pevný nůž velice zajímavého vzhledu a za zajímavou cenu.
Po celkem krátkém úsilí jem ho měl doma a byl jsem velice mile překvapen, zvláště když jsem zjistil, že nůž je vyráběn v Číně. Ale abych byl upřímný – kvalita čínské produkce mě zase tak moc nepřekvapila, jsem už pár let zvyklý, že “soudruzi” v ČLR to umí a sakra dobře. Kdyby to nebyla pravda, asi by většina věhlasných světových firem z různých odvětví nenesla na trh svoji kůži. Veškeré parametry jsou uvedeny na videu, mne čeká pouze otestování diskutabilního materiálu čepele – oceli 420 HC. Po pár (doslova) týdnech mohu říci, že to nebude nejhorší známka:-)

003

004

BANNER_outdoor popis

005006

Zdroj: Bushcraftportal.czRSS channel

logo popis

Zdroj: Bushcraftportal.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu.

Obsah článku není nikterak modifikován.

 

You may also like...