Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana a Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana

Přijměte pozvání na XI. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana. které se konají 11. a 12. června 2016. Na slavnostech, které jsou letos nově dvoudenní, jsou opět zváni všichni příznivci cyklistiky, Cimrmanovy doby, laskavého humoru, recese a dobré nálady.

Pozvánka na XI. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana – 11. a 12. června 2016

Na slavnosti, které jsou letos nově dvoudenní, jsou opět zváni všichni příznivci cyklistiky, Cimrmanovy doby, laskavého humoru, recese a dobré nálady.

V sobotu 11. 6. 2016 proběhne v Příchovicích Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana – slavnost k 3. výročí otevření Majáku a muzea J. Cimrmana. Celodenní program v areálu U Čápa s duchem našeho velikána v muzeu, na majáku i v lesoparku. Dobové kostýmy i vozy, živá hudba, vystoupení, překvapení, stánky, slunce, občerstvení.

V sobotu večer bude Žižkovským divadlem Járy Cimrmana sehrána v Kině JAS Járy Cimrmana v 19.00 hodin divadelní hra Posel z Liptákova.

V neděli dne 12. 6. 2016 bude slavnost začínat již v 9.30 hodin programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi v Tanvaldu – Šumburku a v přilehlém parku.

Tradiční Spanilá jízda na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu kolem hodiny polední.

Spanilá jízda bude startovat na dvou stanovištích:

V 8.55 hodin start v Navarově u mostu, kde proběhne zároveň se slavnostním startem i křest mostu.

V 10.00 hodin bude Spanilá jízda odstartována také ze Zlaté Olešnice Na Vrších.

Přesun Na Vrcha bude velocipedistům ulehčen převozem jejich kol.

Do Tanvaldu ke slavnostem se pěší účastníci budou moci přesunout také vlakem s odjezdem z Navarova v 9.47 hodin.

Program u kostela sv. Franiška z Assisi v Tanvaldu – Šumburku bude zahájen poledním přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a malým seminářem.

Pokračovat bude liptákovským alegorickým průvodem, vstoupením pěveckého sboru, cvičením sokolů, vystoupením vlastenců z Českého Šumburku.

Těšit se účastníci mohou i na divadelní kusy sehrané profesionály i amatéry.

Od 10.00 hodin bude hrát tradičně orchestr O. V. J. Dixie, od 15.00 hodin bude hrát k dobré náladě i k tanci Hudba u města Vídně.

K dobré hudbě bude možnost dobrého občerstvení.

Svazek obcí Mikroregion Tanvaldsko
Palackého 359
468 41 Tanvald
Kontaktní osoba:
Ing. Kateřina Preusslerová
tel.: 737 761 659
e-mail: rozvoj.tanvaldska@seznam.cz
www.tanvaldsko.info

 

Příloha

Zdroj: Cesky-raj.infoRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Cesky-raj.info

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...