Terénní triatlon – Valachy Man 2015

Seriál závodů Valachy Tour bude po červencovém závodu horských kol pokračovat v pátek 7. srpna další akcí a to svým „zlatým hřebem“ – terénním triatlonem Valachy Man. Ten se loni počtem téměř 600 závodníků stal největším veřejným triatlonem v České republice s intervalovým startem.

Uskuteční se opět u nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton v Novém Hrozenkově, která i se svým členitým okolím nabízí ideální terén pro propojení tří disciplín triatlonu: plavání, kola a běhu. „O účast je tradičně velký zájem, doporučuji s registrací neváhat, v posledních dvou ročnících jsme měli vyprodáno. Kapacita je 650 závodníků a polovina startovních míst je v současné době rozebrána,“ říká prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

vt-logo6_denik-600

Pro sportovce budou opět připraveny dvě trasy různé náročnosti. „Chceme, aby byl závod lákavý jak pro rekreační sportovce, tak i trénované borce. A kdo se necítí na zvládnutí všech tří disciplín, může se společně se svými přáteli, kolegy či rodinnými příslušníky zapojit formou tříčlenných štafet, které se již v minulosti staly oblíbeným a vítaným zpestřením závodu,“ dodal Vladimír Sušil.

Loni poprvé byly součástí závody dětí, uskuteční se i letos. Nejmenší děti čeká závod v běhu, starší si již vyzkouší kombinaci všech tří disciplín na kratších vzdálenostech.

Závody Valachy Tour tradičně zpestřuje účast sportovců známých jmen. Letošní ročník přinese „souboj mistrů“: na start se postaví nejúspěšnější český Ironman Petr Vabroušek a úspěšný triatlonista, olympionik Jan Čelůstka. „Oba již mají na svém kontě vítězství v některém z minulých ročníků Valachy Mana, aktuálně jsou oba ve výborné závodní formě. Jejich účast bude zajímavým zpestřením a pro řadu sportovců vítanou příležitostí k poměření sil,“ dodal Vladimír Sušil.

19158093043_52d0001eb2_o

Stejně jako loni, i letos bude Valachy Mana komentovat sportovní redaktor a moderátor Stanislav Bartůšek.

Registrace probíhá na www.valachytour.cz, až do 4. 8. za zvýhodněnou cenu. Startovné zahrnuje mimo jiné i dárek – kompresní návleky a sportovní čelenku. Děti mají při registraci předem startovné za symbolickou korunu.

Vítězové v mužské i ženské kategorii dlouhé trati si mezi sebe rozdělí Prize money Cetelem ve výši 40 tisíc korun. Připraveny jsou i atraktivní ceny od sponzorů pro vítěze věkových kategorií na obou tratích nebo hodnotné ceny v tradiční horské prémii. Připraven bude také doprovodný program s tradičním testovacím centrem horských kol Specialized a sportovních hodinek TomTom, bohatou tombolou a koncertem Kabát revivalu.

(Zdroj:  triatlony.com )

You may also like...