Tipy, jak správně vybrat dětské kolo

Tipy, jak správně vybrat dětské kolo

Pokud milujete cyklistiku a je Vaším největším koníčkem, podnikněte se svým dítkem cyklistické výlety po českých kotlinách. K tomu bude ratolest potřebovat kvalitní dětské kolo, na němž se naučí jezdit raz dva. Poradíme Vám, jak jej správně vybrat!

Kolo odpovídající výšce dítěte
U dětského kola se neřiďte pravidlem, že raději koupíte dítěti větší kolo, protože do něj časem doroste. Kolo vždy musí odpovídat jeho výšce a cyklistickým dovednostem. Chybou je, když je dítko na kole příliš natažené nebo jsou řídítka moc vysoko. Zvláště malé děti nezvládají techniku jízdy, proto by měly spolehlivě dosáhnout na zem.
Typy brzd podle velikosti kola
Velikost dětských kol se odvíjí od rozměrů zapletených kol. Setkat se můžete s koly s rozpětím 12 až 26 palců. Nejmenší kola nemají klasickou přední čelisťovou brzdu, ale protisměrnou šlapací brzdu. Větší dětská kola již počítají se zručností dítěte a brzdí použitím volnoběžky nebo čelisťových brzd.

BANNER_bike popisBezpečnostní doplňky jsou nutností
Nezapomínejte na bezpečnost malého cyklisty. Vyberte kolo od renomovaného prodejce a pořiďte mu k němu nejrůznější cyklo doplňky. Velmi užitečné jsou reflexní nášivky a naprostou nutností je dětská cyklistická přilba, a to i na krátké vzdálenosti, což řada rodičů podceňuje. To ale jistě není Váš případ.
Praktické rady na závěr
Nevyplatí se kupovat dítěti kolo jako překvapení. Vhodnější je přijít s ním do specializované prodejny a nechat si poradit od proškoleného personálu. Kolo by mělo být lehké a dobře řiditelné. Pro co nejsnadnější ovládání kola zvolte užší pneumatiky s jemným vzorkem. Výjimkou jsou kola pro velmi malé děti, kterým širší pneumatiky dodají na stabilitě.
Investice do kvalitního kola se Vám vyplatí. Co si ale budeme povídat, dětská značková kola nejsou levnou záležitostí. Pokud přemýšlíte, za co kolo pořídit, inspirujte se zde. Přejeme Vám a dětem hodně šťastných kilometrů!

logo popis

Zdroj: Cykloserver.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu – s laskavým svolením redakce Cykloserver.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

 

 

You may also like...