Trophée des Montagnes 2015

V termínu 8. 8. – 16. 8. 2015 se koná v Savojkých a Oisanských alpách nejtěžší canicrossový etapový závod na světě „Trophée des Montagnes“. Sledujte s námi průběh tohoto závodu, kde máme mnoho našich reprezentantů. Pravidělně zde čestí závodníci obsazují příčky nejvyšší. Jak tomu bude letos?
Letošního ročníku se TDM se chystá zůčastnit 12 závodníků z ČR. Obhajovat titul jede Honza Burian mladší v juniorské kategorii. Lonští vítězové Nicole Marešová (kategorie ženy), Michal Ženíšek (kategorie muži+celkový vítěz) a Jirka Suchý (kategorie veteráni) se letošního ročníku nebudou účastnit, ale české barvy budou hájit i jiná želízka v ohni. Společně budeme držet palce maxičkovským: Václavce Kuříkové (Oxi+Rú), Janě Draslarové (Trap+Vip), Michalu Němcovi (Fík), Petru Smrčkovi (Arnošt), Monice Šrámkové (Briko), , Honzovi Burianovi mladšímu, Domče Tomanové (Tirar+Balů) a Vojtovi Šrámkovi (Arina). Z ostatních klubů to pak jsou Lukáš Tassler (Bolt+Odie), Honza Burian, Veronika Levová (Sysel+Fred) a Mariana Larionová (Dina).Společně s námi sledujte na canicross.cz jejich snažení na nejtěžším canicrossovém závodě.

Startovní listinu neleznete zde: 

Neděle 16. 8.

Poslední etapa dlouhá 8,7km doběhnutá! Brzo doplníme další info jen co budou ofiko výsledky. Neoficiálně je Lukáš Tássler celkovým vítězem TDM 2015, gratulujeme. A gratulujeme všem co dokončili!

Zpráva od Domči: Prvni kilak byl naprd, pac se bezelo po pesince a chlap predemnou s takovym teletem psem mi nebyl schopnej uhnout,pak kilak do mirneho kopce po sirohe ceste mi to kupodivu docela bezelo, a predbehla jsem chlapskou skupinku co startovali pred nama, pak jsme se vystrachali do kopecka a pak uz jen rovinka a zase kochani. Ikdyž dneska ve velke mlze, ale to se proste neokouka. No a pak uz jsme videli kemp, a byl tam zkopecek, tak volam: pomalu Tiruško, pomalu! A Sramkovi zase klasicky na necekanem miste prd pomaluuu! Uz je tl jen kouseeek! Zabeeer! A tak jsme zabrali a pak uz jenom vidim Vaclavku s Janou s vlajkou a cil a nohy boli a duse jasa a to je kyc jak prase a to se musi za rok znova! Emotikona smile

Sobota 15. 8.

Noční etapa za námi. Po dešti to bylo kluzké, vlastně jako vždy. Sebeh „sviští stezkou“ je ale nepřijemný i za sucha.

Zrpáva od Domči: Na poslednim pulkilaku je nejaky hnusny uraz, doufam ze jsem videla kuzi a ne kost,jinak bych jeste zpetne zvracela na trati!

SMS od Buráka: Mame za sebou 21 virages. Prsi a je 11 stupnu. Vsude plno blata, hlavne na startu a sebehu na konci. Cesi prezili ve zdravi, par lidi odnesli rovnou z trati. Lukas suverénne vede, Honza ml. vcera v nocni celkove sedmy, dnes to bylo horsi, Miki zase cekal na fenu. A vecer zase na to.

SMS od Buráka po večerní etapě: Večerní etapa za námi. Pořád mrholí a je zima a bláto. Francouzi moc fantazie neukázali. Trať byla skoro stejná jako včerejší noční.

SMS od Buráka: Ve Werrym chytly saze a řádí tak, jak ho známe a máme rádi :-) Zítra tedy poslední etapa, netušíme co se poběží, tratě neodpovídají roadbooku, žádné info frantíci neposkytují. Asi improvizují.Stale také není dořešená záležitost z Colombanu, lidi furt protestují.

Pátek  14. 8.

Dnes závodníci startují až na noční etapu ve 21:30. A pak následují ještě další rychle za sebou jdoucí etapy. V Auris vyvrcholí boj o medaile.

Zpráva od Václavky, která zjišťovala pocity ostatních závodníků po čtvrteční etapě ve Villardu:

Tak jaké pocity má náš junior? – při čtvrteční etapě se mi běželo dobře. Můj konkurent holanďan Ruben si vzal na dnešní etapu opět  ESP. A protože nebyl, žádný technický seběh, zvýšil svůj náskok. Zřejmě běhá s práškama, neboť vůbec nemůže z kopce.

A co Verča Levová? Ještě, že nechtěl Lev (manžel :-)) v noci slavit Vánoce! Nahoru by to bolelo a dolů pálilo. To bych nevydržela. P.S. mami tati pošlete peníze!

Maruška a její vlčák? Díky Montáně už vím na co mám nohy a Dina. Příští rok zase!

A náš tvz. papa Burian? Dnes jsme konečně potkali tu správnou háravku… předběhnout nešla… (pozn. autora – Honza Burian s tímto bojuje snad pokaždé na Montáně:-)

A co šampion Lukáš?  Zadání prý znělo NEZABÍT se při seběhu – splněno :-) Po startu jsem šel do kopců ostře. Na 1. občerstvovačce jsem na soupeře naběhl ccá 2 minuty. Z kopců jsem pak pošetřil podrážky a chodidla (zatím jsou bez puchýřů). Bolt běhá krásně za patama, v kopcích a rovinách letí jako Usain.

A co naše Janička? Frantíci to opět dali nahoru a dolů. Trapík to zvládl výborně. Po dvou žolicích startujeme v druhé polovině. Předbíháme s Václavkou ty pomalé. Všichni jsou super a bez problémů pouští a uhýbají. Nálada je skvělá a hurá do dalších etap.

No a co nakonec Václavka? Rú ještě není hotový pes, ale co dnes předvedl ve Villardu se dá označit jedním slovem DOKONALOST. Možná někdo bude kritizovat čas, umístění atd… Ale nikdo jiný než já a Rú u toho nebyl a vím, že jsme šli jako tým ;-) (pozn. autora – nikdo Václavko nic kritizovat nebude, protože o tomhle co ty píšeš je právě canicross – držte se jako tým pořád!!)

Čtvrtek 13. 8.

SMS od Domči:  Tak jsem za burácivého pokřiku: Nebuď posraná! Pusť to dolů! …zklusala poslední sjezdovku a pak jsme  sebraly koule o doběhly do cíle :-D Konečně trochu běžim a ne furt šplham do skal pomalu s cepínama!

SMS od Buráka: Villard: Tassler 2/1 Honzik 23/2 Smrčka 24/6 Draslarová 32/2 Kuříková 38/3 Levová 112/15 Tomanová 116/17 Burian st. 75/15 Šrámková 174/14 Dvořák 176/56. Opět snadný seběh. Tezké letos nejsou.

SMS od Buráka: Obrazky poslala Vaclavka. Je v kempu s wifi. V Auris je to desny. Na hristi a nad nim stoji cirkus. Sjezdovka rozkopana. Dolni namesti rozkopané. Dnes v cili nekdo zkolaboval priletel pro nej vrtulnik. K wifi se snad dostaneme zitra. Stany jsou u cesty na col du maron. Parkoviste narvany.

Středa 12.8.

Včerejší večerní telefonát od účastníků vyjasnil úterní zmatky. Kdo nezná pořadatele, tak jen tak nepochopí :-) Ve zkratce pondělní trať a úterní měly společný úsek. Vše v itineráři, mapky, profily atd. Jenže před startem se z nejasných důvodů hlavní organizátor rozhodl, že se nepoběží po uzké pěšince jak to mělo být a již bylo naznačené, ale po široké cestě jako v pondělí. Organizátor to vyřešil křížkem z vápna na zemi, v místě odbočky. Ale fáborky tam za křížkem zůstaly.  Ten kdo měl trať nastudovanou neváhal a skákal přes křížek.

Z našich závodník to poškodilo pouze Jana Burina ml. a Petra Smrčku. Tento úsek byl cca o 3 min dělší. Ale pořadatel to nijak neřešil. Dnes už ale naši závodníci běží rovinatou klasiku v Allemontu a snad závodí i Jana s Václavkou.

Zpráva od Domči Tomanové:

Domčo jaký byl Allemontský sprint? Sprint? Sprint to byl ráno, byli jsme nějak daleko, spali v půlce trati někde v lese a neveděli, že o hodinu posunuli start dopředu…  Posledni 4km byly na sluničku a to bylo peklo, Tiruna u nohy, ja ploncala nohama…

Neoficiální výsledky: Lukáš 1. Jana 2, Václavka snad 3, Jan Burian ml. 2.

SMS od Buráka:  Allemont. Start posunut na 8:30 kvuli vedru. Tass 1/1 Bur jr 18/2 Smrcka 56/9 Bur sr 75/15 Lev 124/20 Tom 155/32 Lari 154/31 Dvo 183/55 Sram 178/16 Kur 52/7 Dras 23/2. Honzikuv souper bezel s odpocatym esp a ziskal dalsi naskok vic jak minutu. Holky cekaji na auto ale zitra by mely bezet pak se uvidi.

Úterý  11.8.

SMS od Buráka: Dnes zmatek ve značení trati. Nikdo neví kuky se mělo běžet. Budeme podávat protest.

Dneska intervalový start, cca 2km do kopce a pak se závodníci dostali na včerejší trať. Ale jak již psal Burák bylo to nějaké zmatečné. „Všichni trvrdí, že je tam kde běželi někdo poslal“ ríká Domča. Tak se musíme nechat překvapit co s tim pořadatelé vymyslí. Václavka s Janou ani dnes neodstartovaly. A díky „žolíkům“ se posouvají startovním polem vzad. Což je velká škoda. Počasí se na dnešek umoudřilo a již svítí sluníčko..

Další aktuální zprávy od Václavky a Jany:

Jak už všichni víte, máme za sebou první středisko (Oz) a v tento moment
částečně i druhé středisko (St.Colomban).

A jaká je situace?

– Já s Janou si z důvodu poruchy na vozidle „užíváme“ nucený odpočinek v
kempu za autoservisem ve středisku Allemond :-(

Vybraly jsme si na dvě etapy žolíka, tudíž naše pořadí v celkovém hodnocení
zcela neodpovídá našim výkonům. Opět zabojovat se pokusíme ve středu, kdy se
běží právě zde v Allemondu. Abychom neměly proleženiny z válení se u vody,
jdeme si zítřejší etapu s psíčky proběhnout.

Bereme to optimisticky, bo lepší rozbité auto než zlomená noha :-)

– Zprávy od ostatních „účastníků zájezdu“ máme pozitivní: Všichni stále ve
zdraví pokračují v zdolávání tohoto náročného závodu a sportovní dovolenou
si maximálně užívají viz. fotodokumentace. Atmosféra je opravdu úžasná :-)

Novinkou letošní TDM je čipová časomíra a tudíž na frantíky nezvykle rychlé
zpracování výsledků.

SMS od Buráka: Lukáš Tassler 3/2, Jan Burian ml. 43/3, Petr Smrčka 89/16, Jan Burian st. 66/11, Veronika Levová 127/17, Dominika Tomanová 148/24, Larionová 149/25, Dvořák 188/60, Monika Šrámnková 155/12

Pondělí 10.8.

Naší závodníci se přemístili do Colombanu, třetího střediska. A čeká je 10 km etapa. Bohužel ne všichni se m dorazili. Václava Kuříková a Jana Draslerová mají problém s autem. Řeší to ve Allemontu. Až se naši borci dostanou k netu pošlou fotky. Momentálně je Lukáš Tassler na 2. místě, Václavka také, Jana Draslarova je 3. Jan Burian ml. 1. A Pepa Šrámek 3. Opět prší!

Po etapě SMS od Buráka:

Vysledky 3 etapy v Colom. Celk/kat: Tassler 1/1 Burian jr 16/2 Smrcka 38/6 Burian  sr 54/10 Levova 117/16 Tomanova 140/21 Larionova 152/26 Dvorak 167/53 Sramkova 168/14. Werymu se nedarilo a asi skoncil. Holky braly zolika a cekaji na nové turbo snad budou pokracovat ve stredu. Dnes uz nekoho vezli z trati. Jsou vysledky na webu? Hromadny start byl do zatacky a celkem maso. Pepa Sramek asi 2. v detech.

Další SMS od Buráka:

Lukas byl po Oz 3. a stahuje. Nikoho z cz nastesti nic neboli ale dost lidi dnes etapa vyridila. Byla nejaka aféra. Yvon  a Michel rvali na nejakého kluka a visela tam mrtva slepice. Oproti lonsku vyrazne hnusneji ale novacci ve stanech to snasi dobre. Holandani pujcili Rubenovi esp proto Honza ted ztratil.

Neděle 9.8.

Spojení s místem závodu nám vázne. Dole v galerii jsou výsledky po včerejší etapě. Víme jen ze jako každý rok pršelo. Takže to pěkně klouzalo. Dnes čeká závodníky poradny výběh pouze do kopce. Stále prší, pořadatel neví jestli etapu dnes nezruší, hrozí bouřky. Jinak jsme zjistili že včera Lukáš Tassler běžel s Oldiem.

Čtvrtek – 6.8.

Již dnes během dne odjíždí česká výprava do Francie. Držte nám palce.

Program

Sobota 8.8.          19:00  5km hromadně po 40 běžcích

Neděle 9.8            9:30  5,3km intertvalový start

Pondělí 10.8.        9:30  10,3km  hromadně po 40 běžcích

Úterý 11.8.           9:30  5,9km  intervalový start

Středa 12.8.         9:30  7,5km  intervalový start

Čtvrtek 13.8.         9:30  7,4km intervalový start

Pátek 14.8.           21:30  4,5km intervalový start

Sobota 15.8.         9:30  5km hromadný start po 40 běžcích

18:00  4km intervalový start

Neděle 16.8.         9:30    8,7km intervalový start

lukyyyy_-_sebyyh_allemondb oz_-_start_1.etapy_-_domca papyy_burian_styyhyy_domlouvat_rande... tdm_2015_f tdm_2015ch tdm_2015j tdm_bedna tdm_czech_team tdm2015a

You may also like...