Z Výsluní přes Jelení horu na Šebík

I když dopravní obslužnost není v Krušných horách dokonalá, lze stále skloubit zajímavé pěší tůry s návazností na dva odlišné linkové spoje chceme-li si udělat krušnohorský výlet.

Tentokráte to bylo autobusem o osmé na Výsluní a vybereme si takovou trasu, abychom se kolem 15. hodiny objevili v místech, kde nás z hor sveze bus dalšího linkového spoje. Hodinová rezerva byla záměrně vytvořena, aby i zbyl čas na občerstvovnu.

Můžeme navštívit některá místa nepočítaně a stejně nám mohou přinést nové pohledy, nové zážitky, nové vnímání a pochopení Krušných hor.

Kdy se Vám poštěstí, aby se vytvořila taková sněhová vrstva, při, které z pozice potěšeného pěšáka potkáte na horách bajkery, poprvé viděl v akci snow bike, či běžkaře a všichni byli spokojeni.

Kdy se zadaří, aby se do blankytně modré oblohy s úžasnou námrazou obalily bučiny na Jelení hoře s výhledy, které byly pro mne stejně novum? Bylo to takové, jako by ze Sibiře přijel Mrazík se svou mrazilkou.

Procházet se po hranicích přírodní rezervace Prameniště Chomutovky s příznačným názvem Na Bažinách, když nás obklopují rašeliniště.

001

002

010

011

012

013

015

017

Route 3 439 599 – powered by www.wandermap.net
Zdroj: Horydoly.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Horydoly.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...