10 věcí, bez kterých Vánoce nebudou Vánoce

Nemůžeme si pomoct, zkrátka na světě jsou věci, bez kterých by Vánoce nikdy nebyly Vánoce. Které to podle nás jsou?

1. Stromek

Možná to na Vás doma taky zkoušeli – jakože umělej plastovej stromeček a tak… Ale na Vánoce to doma musí vonět po jehličí a pěknej smrček nebo jedlička jsou zkrátka symbol, kterého se jenom těžko vzdává. Takže až půjdete nějakej pajcnout do lesa na tajňačku, dejte si bacha na zlatý prasátko, co má ty zuby zahnutý nahoru, a na lesáky taky. Jo a kdybyste nevěděli, čím ten stromek říznout, zkuste nějaký švýcarský nůž od Victorinoxu s pilkou. Vejde se do kapsy a nikdo si nevšimne, že ho máte!

Jistě můžete namítnout, že řízek je víc univerzální a že v rybě je tolik kostí, že než je vyberete, ostatní Vám

2. Kapr

sežerou salát… …ale kapr prostě tak nějak k Vánocům patří. A pokud si ho budete chtít udělat venku (což by mohlo být dost zajímavý, určitě by se Vám mohly hodit některý vychytávky od Light My Fire. Co takhle přenosný ruční minigril na táborák :)?

3. Měkkouš

Je to postrach. Nejobávanější ze všech dárků: měkkouš. Každý, kdo ho pod stromkem objeví, končí zalitý v potu a jímá ho hrůza, jestli z balíčku náhodou nevyndá nevkusný pyžamo nebo svetr se sobama… Letos máte šanci tuhle zajetou rutinu změnit, naplňte měkkouše něčím pěkným a funkčním z Hanibalu a obdarovaný bude skákat metr dvacet vysoko!

4. Vánoční světýlka

Pro někoho nevkus, pro někoho klasika. Vánoční světýlka rozzáří častokrát nejen byt, ale i okna v paneláku a všemožně načančané ulice každého většího města. Jestli si je chcete dopřát i venku (nic proti, každému co jeho jest), můžete se zařídit některým z vychytaných outdoorových zařízení! A nebo nazdobit stromek čelovkama!

Goal Zero Lighthouse 250
čelovky PetzlGoal Zero Light-a-Life Miničelovky Black DiamondGoal Zero Lighthouse 350 mini

5. Koledy

Nemusí je zrovna zpívat Eva a Vašek, klidně si můžete zabékat sami. Ale jestli s sebou nebudete chtít tahat kytaru, flétny, housle, basy (to je nástroj!) a tak dál, můžete si vzít špičkový repráčky od Goal Zero a pustit si koledy třeba z chytrého telefonu.. Jasně, je to trochu technicistní úchylárna, ale hrajou doopravdy dobře!

6. Štědrovečerní večeře ve čtyři

Z části je to dáno tím, že se dřív stmívá. Ale z části je to určitě dané tím, že se všichni úplně zoufale těší na dárky. Na to se nedá říct ani popel, na dárky se prostě nedá netěšit, a protože Vám chceme nadělování usnadnit, připravili jsme pár tipů jako inspiraci!

Dárky pro holky Dárky pro kluky Dárky pro děti

7. Svařák a cukroví

Vanilkový rohlíček, k němu voňavý svařák, pak linecké nebo vosí hnízdečko, další doušek svařáku, pak ještě perníček, možná dva… …že se pak nebudete moct hnout, je jedna věc. Že se pak nevejdete do spacáku a budete potřebovat jeho širší verzi, je věc druhá. Ale že si to užijete o dost víc, když to všechno venku elegantně naservírujete, to je něco úplně jiného!
Sea To Summit X-Bowl

Parádní skladné nádobí, které nic neváží a moc místa nezabere. Ideální na servírování cukroví!

GSI Stainless Wine Glass

Elegantní skládací nerezová „sklenička“ na víno. Na vínečko, na svařák i na další dobroty…

GSI Collapsible Java Drip

K cukroví patří dobrá káva. A s GSI překapávačem je to jednoduché a příjemné!

9. Sníh

Tady pozor. Nedávno říkali v telce, že bude nejsilnější zima za poslední dekádu! A psali to i na internetu, tak tu musí být pravda! …a jestli je to pravda, tak možná vážně napadne aspoň 5 centimetrů, což by vážně bylo nejvíc za poslední dekádu! A kdyby náhodou napadlo ještě víc, měli byste určitě zkusit sněžnice, protože taková romantická procházka na sněžnicích prostě k zimním horám patří!

Sněžnice MSR Sněžnice TSL Sněžnice Sasquatch

Návod na výlet značka ideál :)

9. Pelíšky a Mrazík

„Nešla by Jindra ven? Nikdy, nebo navždy!“ … jistě, určitě si vzpomenete na desítky dalších hlášek z těchto dvou, dnes už dozajista legendárních snímků. A jelikož nám je letos zase v televizi pustí (a to se klidně vsadíme!), bylo by dobré se na ně psychicky připravit. Takže třeba koupit synovi pořádný kozačky. A holkám péřovou bundu, aby dotěrnýho fousatýho chlapíka s otázkou „je ti teplo, děvče?“, mohly s klidem posílat pryč!

10. Rodina a kamarádi

Na závěr opravdu to nejdůležitější. A to jsou lidé o kolo nás, ti, kteří nám jsou nejbližší, a se kterými společně Vánoce chceme strávit, dělat jim radost a nadělit jim opravdu něco, na co nezapomenou. A buď to budou třeba společné chvíle tam venku, nebo třeba zážitek, o kterém sní a sami si ho jen tak nedopřejí… a v neposlední řadě to taky může být nějaká věcička, která jim k nezapomenutelným zážitkům pomůže.

Tedy, připravte se na krásné svátky!

Zdroj: Hanibal.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky (RSS Autopilot) RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Hanibal.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

 

You may also like...