Extrémista od základů – Michal Šlesingr

Český biatlonista Michal Šlesingr patří mezi sportovní extrémisty na slovo vzaté. Kromě toho, že hrdě každým rokem reprezentuje naší malou zemičku na okruzích Světového poháru, ve svém volném čase se věnuje mnoha jiným aktivitám, mezi kterými rozhodně nechybí i řádka skutečně adrenalinových kousků. Dvaatřicetiletý sympatický sportovec původem z Ústí nad Orlicí již od dětství projevoval lehce hyperaktivní sklony, což mu ve značné míře vydrželo dodnes.

ROU588529_slesa

Základní školu vystudoval v Letohradě a poté ve studiu pokračoval v tomtéž městě na SPŠ. Nicméně už během dospívání se více a raději nežli škole věnoval sportu, převážně tedy biatlonu. Dříve než úspěšně odmaturoval, již pravidelně vozil medaile z juniorských světových i evropských šampionátů. Ve Světovém poháru poprvé debutoval v lednu roku 2002 a od sezóny 2004/2005 se tradičně zúčastňuje takřka všech závodů včetně zimních olympijských her i mistrovství.

BANNER_kilpi popis

Postupně se 180 cm vysoký biatlonista vypracoval mezi přední světové seniorské závodníky, kariérním průlomem bylo fantastické druhé a posléze třetí místo v závodech na 10 a 20 km na Mistrovství světa v roce 2007 v italské Anterselvě. Na svůj první nejcennější kov si ale musel počkat až do loňské zimy, kam po promaroděné předešlé sezóně vstoupil naprosto senzačně. Hned v úvodním závodu na světovém mistrovství ve finském Kontiolahti se spolu s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem prostřílel a dosprintoval do cíle v nejlepším čase a mohl se tak i se svými kolegy radovat z úchvatné zlaté medaile ze smíšené štafety. A i ve Světovém poháru dosáhl Šlesingr taktéž na doposud nejlepší – osmou pozici. Nyní Michal, s přezdívkou Boušek, pyšně reprezentuje sportovní klub SKP Jablonec nad Nisou a obouvá lyže i boty Rossignol a pilně se připravuje na nadcházející ročník.

BUR397e6f_A_PAL_30456
Mezi jeho záliby patří zejména adrenalinové sporty. Sázení na to, který je Michalovou skutečnou srdeční záležitostí, je zbytečné. Mistra světa Šlesingra baví opravdu všechno a taktéž pořádný zástup sportů, kde stříká adrenalin z žil, BANNER_snowboards popisvyzkoušel. Seskoků s padákem má na svém kontě opravdu kopu. Jakmile nasbíral potřebné parašutistické zkušenosti, rozhodl se Michal ještě pokročit o kus dále. Před několika lety absolutně překonal pud sebezáchovy a rozhodl se seskočit s padákem z pevného bodu. BASE jump, jak se táto skutečně velmi nebezpečná záležitost nazývá, spojuje horolezectví se skydivingem. Michal sebral veškerou odvahu a zcela klidný se odevzdal osudu při seskoku z vysoké skály v italském pohoří Brenta. Pod sebou měl více než 700 m a po několika vteřinách otevřel padák a bezpečně přistál na pevnou zem.

Severočeský biatlonista se svými netradičními koníčky perfektně odreagovává, pročišťuje hlavu a bojuje se strachem i nedostatkem koncentrace. Jak sám přiznává, nabíjí ho to pozitivní energií. Jeho snem je dostat se na další úroveň a zkusit seskok se speciální létací kombinézou – wingsuit. Kromě seskoků do neznáma má taktéž v lásce potápění, divokou vodu či paintball. Mimo to se rád věnuje cyklistice, jízdě na kolečkových bruslích a běhu, což ale sám nepovažuje za aktivitu přinášející mu dostatečnou porci adrenalinu a endorfinů. Na druhou stranu i takový divoch, jako je Michal, si našel vskutku uklidňující a titěrnou domáckou zábavu – skládání letadýlek, čímž si trénuje střeleckou mušku.

Budeme i v nadcházející sezóně našemu reprezentantovi držet pěsti, aby jej zdraví ani štěstí na závodech neopouštělo…

logo popis

Autor: Adrex / David Matuska – Původní text: Jirka Toman

Zdroj: Adrex.comRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu – s laskavým svolením redakce Adrex.com.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...