Lanový park – Tarzánie – Trojanovice

Dětská trasa

Trasa osmnácti překážek ve výšce 2-4m nad zemí.  Překážky mají vzestupnou náročnost, takže začínají poměrně jednuduchými úkoly s menší fyzickou náročností. Po celé trase jsou děti jištěny speciálním samojistícím systémem zaručující stoprocentní bezpečnost. Děti mohou jít stejnou trasu i vícekrát za doplatek 30kč za každou další „Dětskou trasu“.

Průměrná doba lezení je cca. 30 min.

Minimální výška lezce 100cm maximální výška 140cm.

Lanový park – Fotogalerie – Dětská trasa

DET_big

Junior trasa

Trasa určená dětem a rodinám s dětmi vyšším než 120cm. Na dvaadvaceti překážkách můžete porovnat své schopnosti s kamarády, spolužáky nebo s rodinou. Na této trase platí speciální pravidlo o pomoci rodiče dítěti nebo naopak,  jinými slovy je dovoleno lézt na jedné překážce dvěma lezcům.

Průměrná doba lezení je cca. 50 min.

Minimální výška lezce 120cm.

Lanový park – Fotogalerie – Junior trasa

JUT_big

Žlutá trasa

Tato trasa je nejdelší trasou Tarzanie –  561m,  34 překážek, zejména dlouhých lanovek ve výšce až 12 metrů nad zemí. Trasa několikrát křižuje říčku Lomnou a zejména v období po dešti, buracejíci voda dodává lezení na dramatičnosti.

Průměrná doba lezení cca. 60 min.

Minimální výška lezce je 140 cm.

Lanový park – Fotogalerie – Žlutá trasa

ZLT_big

tramp-detska 093

Zelená trasa

Trasa střední obtížnosti se 42 překážekami. Klády, žebříky, sítě, zhupy i lanovky  ve výšce 4-8m dokážou potrápit ale i pobavit každého bez rozdílu věku.  Trasu lze na třech místech zkrátit a vynechat tak ty nejobtížnější úseky tratě.

Průměrná doba lezení celé trasy je cca. 75 min.

Minimální výška lezce je 140 cm.

Lanový park – Fotogalerie – Zelená trasa

ZET_big

Černá trasa

Náročná adrenalinová pecka. Trasa která je určená zdatným a odvážným lezcům kteří dokáží  překonat 35 náročných překážek. Některé překážky vyžadují dostatečnou dávku odvahy a mnohé překážky i značnou fyzickou sílu a obratnost. Na trase je jedna zkratka a není vůbec ostudou ji využít a vynechat tak ty nejtěžší překážky. Pokud jste u nás ještě nebyli tak Vám doporučujeme nejdříve vyzkoušet méně obtížné trasy aby jste si osahali uroveň náročnosti překážek.

Průměrná doba lezení je 90 min.

Minimální výška lezce je 165 cm.

Lanový park – Fotogalerie – Černá trasa

CET_big

Jak se k nám dostanete?

AUTEM

Ze směru Ostrava: Po silnic I/56. na Frýdek-Místek, dále pak přes Frýdlant nad Ostravicí, Čeladnou a Kunčice pod Ondřejníkem. Za Kunčicemi p. O. odbočíte vlevo směr Trojanovice. Pojedete stále rovně až na kruhovém objezdu odbočíte třetím výjezdem. Opět pořád rovně až na velké parkoviště pod lanovkou na Pustevny. Pak už je to jen necelých 100m přes říčku Lomnou. Držte se značení žlutýma šipkama s logem Tarzanie nebo Pustevny.

Z Prahy, Brna: Po dálnici D1 až na výjezd (311) směr Nový Jičín. Po silnici R48 do Příboru kde sjedete na silnici I/58 do Frenštátu pod Radhoštěm. Z Frenštátu směr Trojanovice, držte se šipek na PUSTEVNY. V Trojanovicích přes kruhový objezd rovně až na velké parkoviště pod lanovkou na Pustevny. Pak už je to jen necelých 100m přes říčku Lomnou.

Ze Slovenska: Přes přechod „Bumbálka“ do Rožnova pod Radhoštěm, kde na první světelné křižovatce odbočíte doprava směr Frenštat pod Radhoštěm. Po přejezdu sedla Pindula dále cca. 1km odbočíte vpravo směr Trojanovice. V Trojanovicích na kruhovém objezdu vpravo až na velké parkoviště pod lanovkou na Pustevny. Pak už je to jen necelých 100m přes říčku Lomnou.

Hromadnou dopravou

Vlakem do stanice Frenštát pod Radhoštěm a dále pak autobusem který stojí před nádražím na zastávku Trojanovice res. Ráztoka. Je to konečná zastávka autobusu vzdálená asi 200m od Tarzanie.

Officiální stránky zde – www.tarzanie.cz

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kOkFp1Gvauw

You may also like...