Promítání v Ostravě: Julské Alpy, Kamčatka, Aconcagua, Fanské hory

Řadou doprovodných programů odstartuje letošní Mezinárodní festival outdoorových filmů.

Jiří Kráčalík uvede 15. září 17:00 h v Ostravském muzeu pořad nazvaný ACONCAGUA (6964 m) – ARGENTINA – BOJ O PŘEŽITÍ. Tato expedice, jejímž cílem bylo vystoupit na nejvyšší vrchol amerického kontinentu, se ocitla pět dní v pasti. Zastihla ji pověstné Viento Blanco, smrtící vichřice. U tohoto pořadu ovšem nebudete jen bojovat o přežití, ale poznáte i krásy And, přírodu a hlavní město Argentiny Buenos Aires.

Promítání v Ostravě: Julské Alpy, Kamčatka, Aconcagua, Fanské hory

Mangrt (Mangart) posypaný čerstvým sněhem. Chripell from Friuli – Wikimedia

Milovníci hor zajdou 17. září 18:00 do Komorního klubu Ostrava-Jih na promítání FANSKÉ HORY – TÁDŽIKISTÁN. Jiří Kráčalík připomene nejkrásnější oblasti pětitisícového pohoří v Tádžikistánu. Chybět nebude setkání s místními lidmi žijícími v téměř středověkých vesnicích, včetně zdokumentování místní flóry, fauny a úchvatné nedotčené přírody.

Příští týden pokračují doprovodné programy před začátkem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Jiří Kráčalík zavítá nejprve 22. září 17:00 h do Ostravského muzea, kde představí komponovaný pořad (film, foto, hudba, slovo) KAMČATKA – NA KONEC SVĚTA DO PEKLA I RÁJE. Hlavním tématem bude Kamčatka, atraktivní část Ruska, činné vulkány, ledovce a samozřejmě zazní také zajímavé informace o tamní floře a fauně. Zároveň bude nastíněn život místních obyvatel v těchto odlehlých končinách naší planety.

O den později 23. září 18:00 h v Planetáriu Ostrava mohou zájemci navštívit komponovaný pořad JULSKÉ ALPY – HORY, KDE BŮH ZANECHAL SVÉ SRDCE. Hlavním tématem bude Slovinsko, které se pyšní jedněmi z nejkrásnějších vápencových Alp. Návštěvníci vystoupají s Jiřím Kráčalíkem na vrchol Špik, ocitnou se na nejkrásnějším místě Sleme a vykoupou se v Bohinjském jezeře. A v neposlední řadě je čeká krátká návštěva největší muzea 1. světové války.

INFO: Mezinárodní festival outdoorových filmů a Ostravské muzeum a Planetárium Ostrava

Zdroj: Horydoly.cz – RSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu – s laskavým svolením redakce Horydoly.cz. Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...