Rodinná dovolená v přírodě? V Moravském krasu!

Přemýšlíte kde strávit dovolenou se svou rodinnou? Preferujete pobyt v čisté přírodě? Potom je pro vás Moravský kras ideálním místem! Tato oblast totiž nabízí vše, jak krásnou přírodu, mnoho cyklotras a turistických tras, tak kulturní památky nacházející se v okolních obcích.

Rodinná dovolená v přírodě? V Moravském krasu!

Přírodní památky a jeskyně

V Moravském krasu se nachází celá řada přírodních památek, které zaujmou jak dospělé, tak i děti. Nejoblíbenějším místem mezi návštěvníky jsou bezpochyby Punkevní jeskyně. Jejich prohlídka je totiž rozdělena na dvě části, první část se skládá z pěší prohlídky, která je zakončena na dně propasti Macocha. Druhá část trasy pak probíhá na motorových člunech plavbou po říčce Punkvě. Tahle část je oblíbená zejména mladšími návštěvníky. Dno propasti Macocha si můžete prohlédnout také z vrchu, a to z horního nebo dolního můstku. S propastí Macocha je pak spojena zajímavá pověst o chlapci, kterého neměla jeho macecha ráda, a snažila se jej z této propasti shodit. Kromě Punkevních jeskyní můžete se svou rodinou navštívit také jeskyně Sloupsko-šošůvské, jeskyni Balcarka, Výpustek a Kateřinskou jeskyni.

Cykloturistika

Moravský kras je také ideálním místem pro pěší turistiku i pro cykloturistiku. Touto oblastí totiž vede celá řada značených tras. Mnoho z nich je vedeno jako naučené stezky, které jsou tvořeny několika zastávkami s informačními cedulemi. Díky nim zpestříte nejen svým dětem, ale i sobě běžný turistický výlet. Z místních naučných stezek můžete absolvovat například šestikilometrovou Naučnou stezku Macocha, pětikilometrovou Naučnou stezku Rudické doly či Naučnou stezku Cesta železa Moravským krasem, která vás seznámí s historií zpracování železa v této oblasti.

Při výběru ubytování doporučujeme zvážit ubytování v penzionu Karst (www.pensionkarst.cz), který se nachází přímo ve stupní bráně do krasu – v Blansku nebo v penzionu Macocha (www.penzion-macocha.cz), který naleznete přímo v srdci přírody Moravského krasu.

Petr Janák

Zdroj: adrex.comRSS channel

You may also like...