Ultimátní průvodce dárky: Co zabalit Horolezcům?

Ve druhém díle našeho ultimátního rádce se zaměříme na kategorii bláznů, kteří vyrážejí do vysokých hor, aby zdolávali (z pochybných pohnutek) strmé stěny a skalní štíty, ledovce, ledové séraky a další nebezpečné přírodní útvary. Mrkněte, co by takovým individuím mohlo na Vánoce udělat radost!


Říká se, že horolezci udělá radost jakkýkoliv kousek „železa“, který rozšíří jeho, už tak zbytečně veliký, objem lezeckého harampádí. Podle nás to ale není nejlepší přístup. I horolezec a horolezkyně dbají na to, aby v horách dobře vypadali. (Je přeci jedno, co děláte a jak to děláte. Důležité je, že u toho dobře vypadáte!) A v neposlední řadě si potrpí na kvalitní a moderní materiály, které jim pohyb ve vertikále usnadní a v případných kritických situacích převáží jazýčky vah na jejich stranu. Zde předkládáme náš výběr:


Pryč jsou doby nemotorného neprůstřelného brnění! High Point Protector 2.0 patří k těm nejpovedenějším bundám, ve kterých se horolezci mohou fotit na svých vysněných vrcholcích!

Nejen, že je vyrobený v Česku, ale také je z třívrstvého BlocVentu, který je skvěle prodyšný, strečový a nepustí k tělu ani kapku vody nebo byť jedinou vločku sněhu. Aby taky ne, když se jmenuje Protector!

Číslo dva? No přeci výhodný set pěti expresek Camp Orbit! Lehké karabiny s drátěným zámkem, které nebudou v zimě zamrzat a zanášet se nečistotami. Barevně odlišená karabina patřící do jistících bodů je samozřejmostí, dobré parametry pevnosti také.

Cena je nízká, takže za ušetřené peníze můžete milému horolezci koupit ještě lístek na vlak směr Poprad–Tatry!

Takový horolezec, to je povaha odvážná a dobrodružná. Nechá se zlákat neposkvrněnou skalní stěnou, jen to hvízdne. Aby se mohl při dobrodružných výpadech do hladkých stěn zajistit, vklíněnce DMM Wallnut mu jistě přijdou vhod!

Dokonalé zpracování, na které jsme u DMM zvyklí, je jen třešinkou na dortu. Tvar i barevné kódování velikostí jsou vodítkem k úspěchu. Až bude váš horolezec stepovat dva metry nad tímto vklíněncem, věřte, že jste mu darovali velikou dávku jistoty!

Pod čtyřku jsme ukryli další kousek z lezecké výbavy, který by měl zvýšit bezpečnost obdarovaného, potažmo jeho lezeckého partnera, tedy se nabízí, aby si takový dárek darovali lezečtí partneři navzájem!

Karabina Ocún Condor je na jištění naprosto ideální, hlavně díky přepážce, která zabraňuje jejímu otočení v jisticím oku. Karabina navíc získala ocenění v rámci Hanibal Czech Outdoor Award 2015.

Ještě jedna pecka od DMM si našla cestu do našeho ultimátního průvodce dárky. Tuhle věcičku když horolezci darujete, to bude něco! Gejzír radosti a překvapení spolehlivě uhasí všechny prskavky na stromečku! DMM Pivot je totiž vychytané jistítko, které nejen že je nádherně zpracované, ale také přichází s jednou zásadní funkční inovací, a to závěsným okem na nosném čepu, díky kterému je odblokování druholezce záležitostí pro malíček.

Jirka předvádí, jak by měl vypadat stylový horolezec dneška. Padnoucí technické oblečení a kvalitní výbava jsou základ. Na tváři má vyrovnaný a poklidný výraz, neboť on už dárky na Vánoce nakoupil!


Jasně, o téhle termosce jsme psali už několikrát. Ale píšeme zase! Je prostě tak dobrá, že si to zaslouží. A co víc? Každý horolezec si zaslouží mít s sebou v horách dobrou termosku, aby se mohl pořádně zahřát horkým čajem (samozřejmě bez rumu)!

GSI Glacier Stainless je právě tou termoskou, ze které bude mít obdarovaný hřejivý pocit štěstí!

Asolo Alta Via jsou horolezecké boty určené pro náročné lezení v mixech a v ledu. Pokud tedy doma v koutě brečí ledoborec nabo ledoborkyně, že jim v zimě v Maltataalu umrznou prstíčky na nohou, zvažte, jestli by si takovouhle flexibilní zateplenou botku s drážkami na automatické mačky nezasloužili.

Určitě jo, vždyť celej rok tvrdě trénovali!

Téměř každý horolezec je alfasamec. Pokud ale ten váš zrovna není, můžete mu jeho image vylepšit touhle skvělou vrstvou: Direct Alpine Alpha je totiž lehoučká a prodyšná, na druhou stranu ovšem skvěle izolující záležitost, kterou si v zimním období musí každý zamilovat.

Testováno Hanibal Teamem.

Ohánět se cepínem není jen tak. A co teprve, když máte cepíny dva? Zkrátka lezení se zbraněmi do ledu je fyzicky náročné, a tak je každý ušetřený gram znát.

Cepíny Camp X-Lite patří do kategorie lehkých horských cepínů, které se nejlépe cítí v klasických horských cestách, ve strmých žlabech a lehčích mixech. Nejsou krásné?

Horolezci a horolezkyně mají dostatek energie ke zdolávání příkrých stěn, ledovcových úbočí i skalních jehel. Mají ale dostatek energie i jejich elektronická zařízení, která si s sebou berou?

Peckovní video na vybité GoPro nenatočí, vrtulník si s vybitým mobilem taky nezavolají. Goal Zero Flip je řešení. V několika barvách, dvou kapacitách a jedné kvalitě – prvotřídní.Jedenáctka je jasná. Nože Victorinox patří do výbavy každého horolezce, to ví všichni již od shlédnutí filmu Pád do ticha (Touching the Void).

A pokud se teda nechystáte odříznout kámoše z lana, hodí se na: krájení chleba, mazání Májky, otevírání konzerv, otevírání piv, otevírání vína… a další zásadní outdoorové činnosti, které k životu horolezce neodlučitelně patří!

Mačka umí škrábnout, víme? A né málo! Taková pořádná mačka má deset až čtrnáct drápků, nejradši se zakusuje do ledu a zmrzlého firnu. Když ale cestuje, občas se ráda zakousne i do vybavení, kterému to nesvědčí.

Petzl Fakir je cestovní přepravka právě na takovou mačku. Teda na dvě. Odolný, pěkný a praktický. A levný!

Pod číslem třináct se neskrývá nic špatného. Naopak. Když horolezec visí za jeden cepín nad propastí a snaží se cvaknout jištění, potřebuje rukavice, které padnou, nebudou klouzat a bude v nich mít dobrou citlivost.

Lowe Alpine Velocity XC jsou přesně takové. Kožená dlaň z kůže Pittards, svršek ze softshellu, který neprofoukne a vydrží i nějakou tu vlhkost. A ta cena!

Když se venku všichni čerti žení, sešli jste z cesty a vaše GPS vás posílá od čerta k ďáblu, hodí se být dobře oblečený. Metrové závěje se nejlépe prošlapávají v pořádných gatích, a to Direct Alpine Devil Alpine jsou!

Celopropínací, s výztuhami na kotnících a sněhovou nohavičkou. Zvládnou cokoliv, ať už si vymyslíte tu sebevětší čertovinu!

Podívejte se na první díl ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE DÁRKY: Co zabalit Hipsterům?

Podívejte se na třetí díl ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE DÁRKY: Co zabalit Trekařům?

Podívejte se na čtvrtý díl ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE DÁRKY: Co zabalit Freeriderům?

logo popis

Zdroj: Hanibal.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Hanibal.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...