Ultimátní průvodce dárky: Co zabalit Trekařům?

Je na čase si to přiznat. Ať už děláte v přírodě jakýkoliv sport, tak trochu trekařem je každý z nás. Ať už jdete lézt, sjíždět divokou řeku, nebo pod nějakou pěknou feratu, prostě a jednoduše tam musíte dojít, a to je bez debaty takové trekování, že? Takže u dnešního dílu našeho Ultimátního průvodce dárky by měl zpozornět každý! Je totiž přesně pro Vás!


Co patří k základnímu vybavení každého trekaře víme, proto se tu nebudeme rozptylovat základními položkami, jako jsou toaletní papír (už na něj máte obal?), svačina, nůž rybička a dobře padnoucí klobouček, kryjící před sluníčkem. To je jasné. V našem průvodci najdete kousky, které posunou výbavu trekaře na novou úroveň!


Dobře se vyspat je alfou a omegou každého vícedenního treku. Spacák je jasný, ale i ten nejlepší spacák může zabít špatná karimatka.

Takže než vypakujete svého trekaře na zimní bivakový přechod, zkuste mu pod stromek přibalit parádní samonafukovačku od Therm A Rest. Vyrobená bude buď v Irsku nebo v USA.

Chce to klid a nohy v teple, říká staré úsloví. A na treku jsou nohy v teple (a suchu) taky docela dobrej bonus! Pár ponožek Bridgedale Trekker zajistí nejen pohodu nohám obdarovaného, ale také vám, až spolu budete ve stanu ulehat ke spánku.

Trekkery v sobě totiž mají merino vlnu a ta, jak je dobře známo, smrdí zásadně méně, než jiné materiály!

Hohó, trekové hole? Ano! Trekové hole LEKI nepatří do rukou pouze turistům za zenitem, patří do rukou každému, kdo to myslí vážně! Nejen že uleví kloubům při sestupech a na strmých hřebenech pomohou se stabilitou, ale také se dají využít jako pomůcka pro přežití, když vám v temných hvozdech dojde jídlo.

Více o tom píše Jaroslav Pavlíček ve své knize Člověk v drsné přírodě. Tušíme někde okolo kapitoly „Jak vyrobit samostříl z lyže“.

Číslo čtyři ukrývá věc, která elegantně nahrazuje igelitové pytlíky z tesca, které už nerozdávají zadarmo!

Nepromokavé vaky Sea To Summit se vyrábí v několika velikostech i barvách, vydrží stokrát víc než výše zmíněný pytlík a uchrání před vodou cokoliv, co si vymyslíte!

Co je lepší než krásná outdoorová lahev od švýcarského Siggu? No přece dvě krásné outdoorové lahve od švýcarského Siggu!

Praktický, stylový a ještě k tomu pěkný dárek, který nikoho nemůže urazit! Tátovi vyberte litrovku, mamce nula šestku a nešikovné ratolesti tu s širokým hrdlem, ať nebryndá!


Zdá se vám, že se Ondra tváří příliš vážně? Aby taky ne! Trekování není žádná sranda! Jde o výhledy, a to jde vše ostatní stranou!


Kvalitní čelovka od Petzlu rozsvítí očička každého, lhostejno, jestli je to chlap, ženská nebo dítě!

Model Petzl Tikka R+ navíc dokáže měnit intenzitu podle světla ve svém okolí, takže dokud budou obdarovaným zářit očička, nebude se plýtvat energie v programovatelném akumulátoru!

Pod číslem sedm se skrývá vychytávka, o které jste nevěděli, že ji potřebujete, dokud jste ji neviděli! Skládací ilikonové nádobí od Sea To Summit je prostě pecka!

Moc místa nezabere, je lehoučké a v nabídce najdete všechny velikosti, které si usmyslíte. Máme dokonce i skládacího panáka!

Pročítáte už třetí díl našeho průvodce dárky a už jste objednali celou hromadu krámů, které už se pod stromek dost možná ani nevejdou? No tak je odhrňte kousek na stranu (jasně, klidně pod to topení) a objednejte ještě novej batoh.

Osprey Atmos se tak parádně nosí, že v něm obdarovaný odnese dárky i pro celou rodinu!

Když už jsme mluvili o merinu u ponožek, nemůžeme ho vynechat ani u triček! Že je vlna na turistiku vhodná, víte, protože jsme vám to už dávno řekli. A teď vám to říkáme znova, protože tričko Devold Sport pro kluka i pro holku udělá radost nejen obdarovanému, ale i těm, kteří se doma starají o prací cyklus.

Merino trička nepřejímají tolik pachy a tak si na Vánoce i pračka odpočine :)Možná se lehce opakujeme, ale Tilak Trango Hooded je podle nás stejně asi nejlepší nemembránová softshellka na trhu. Parádní střih, zpracování příkladné a kapucka jako bonus.

A vědomí, že pod stromek balíte kousek české produkce, navíc oceněné v rámci Hanibal Czech Outdoor Awards 2015… k nezaplacení!

Darovat vyhlídkový let na oběžnou dráhu ve SpaceShip ONE asi nevyjde, ale i tak můžete darovat takovou malou nabušenou raketu!

Vařič MSR Pocket Rocket v batohu moc místa nezabere a litr vody uvaří rychleji, než třikrát zopakujete plné jméno výrobce: Mountain Safety Research!

Posledním kouskem v dnešním dílu budou boty, a to pořádné boty, protože jde-li o zimní trekování, je třeba se na to řádně obout. Asolo Trekker jsou celokožené, na vibramu a s goretexovou membránou.

A abychom nezapomněli, když je nadělíte pod stromek, jako členové klubu Hanibal máte 30 dní na výměnu nebo vrácení, ať už nakupujete online, nebo na prodejně!

Podívejte se na první díl ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE DÁRKY: Co zabalit Hipsterům?

Podívejte se na druhý díl ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE DÁRKY: Co zabalit Horolezcům?

Podívejte se na čtvrtý díl ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE DÁRKY: Co zabalit Freeriderům?

Zdroj: Hanibal.czRSS channel 

– článek byl přijat prostřednictvím webové čtečky RSS kanálu nebo dle dohody – s laskavým svolením redakce Hanibal.cz.

Obsah článku není nikterak modifikován.

You may also like...